MaxCom MM822BB

Każde pęknięcie w telefonie to według producenta uszkodzenie mechaniczne. Zdarza się, że pęknięcie obudowy, wyświetlacza lub innego elementu nie wynika z winy klienta, co wtedy powinien zrobić klient? Zgłosiła się do nas użytkowniczka telefonu MaxCom MM822BB z nietypowym problemem oraz prośbą o pomoc.

 

Na początku postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się całej historii serwisowej urządzenia. Urządzenie, które zostało zakupione w 15-11-2016 roku pierwszy raz trafiło do serwisu 20 sierpnia tego roku. Użytkownik zareklamował urządzenie problemy z rozłączaniem połączeń, gubieniem zasięgu. Serwis producenta nie stwierdził wady, ale prokliencko wymienił obudowę odświeżając telefon w ten sposób.

MaxCom MM822BB

Niestety miesiąc później telefon ponownie trafia ponownie do serwisu, tym razem pojawił się problem z głośnikiem – użytkownik nie słyszał osoby po drugiej stronie. Serwis producenta teraz potwierdził wadę, dokonując wymiany głośnika od rozmów. Można by było powiedzieć, że na tym koniec okresu gwarancyjnego, bo z dnia na dzień dobiegał on już końca. Okazało się, że jest zupełnie inaczej. W dniu 9 listopada w telefonie wystąpił problem, który z góry może być spisany na straty klienta.

MaxCom MM822BB

Jak zrelacjonował nam klient, telefon był czyszczony z danych, została wyciągnięta karta sim i przy rozłożeniu klapki doszło do uszkodzenia – ułamał się mały element. Zaczęliśmy się zastanawiać, dlaczego klient czyścił dane? Okazało się, że telefon był szykowany do serwisu (jeszcze przed ułamaniem elementu), ponieważ na wyświetlaczu pojawiło się wypalenie ekranu. Aktualnie telefon jest w drodze do serwisu producenta, który po zgłoszeniu i obejrzeniu zdjęć wstępnie przychylił się, aby z telefon naprawić/wymienić. Pełną diagnozę będziemy mogli zobaczyć dopiero po weryfikacji telefonu. Czy można wierzyć klientowi w takim momencie? Prawdę mówiąc, nie ma 100% dowodu, że klient uszkodził ten telefon ze swojej widny. Powodów uszkodzenia mogło być wiele np. upadek telefonu / nieprawidłowe złożenie telefonu po ostatniej obsłudze serwisowej. Co finalnie zrobi producent? Tego jeszcze nie wiemy, ale warto dodać, że firma MaxCom bardzo często podchodzi do reklamacji prokliencko (oczywiście nie zawsze). Wszystko wskazuje na to, iż producent naprawi bezpłatnie klientowi telefon MaxCom MM822BB.