Upadki telefonów się zdarzają. Jedne kończą się pęknięciem wyświetlacz, inne uszkodzeniem pokrywy baterii, a jeszcze inne pęknięciem tylko i wyłącznie ramki w postaci różnego rodzaju odprysków lakieru lub „uszczerbków” aluminium. Niestety wszystkie uszkodzenia mechaniczne mogą być powodem odrzucenia uprawnień gwarancyjnych w serwisie producenta.

 

Historia jaką chcemy Wam dziś pokazać, to telefon Samsung Galaxy S8 Plus. Telefon oprócz normalnego użytkowania naszej czytelniczki posiadał również niefortunny uszczerbek znajdujący się na aluminiowej ramce tuż pod wyświetlaczem. Na szczęście sam LCD nie doznał uszkodzenia mechanicznego, ale można powiedzieć, że było blisko. Sam uszczerbek nie przeszkadzał użytkowniczce, do momentu pierwszej wizyty urządzenia w serwisie producenta, który własnie przez takie uszkodzenie otrzymał kosztorys. Jak się nie trudno domyśleć, kosztorys nie był przyjemny tym bardziej, że jego kwota opiewała na około 900 zł. Historia jest o tyle ciekawa, że generalnie telefon nie posiada uszkodzeń wpływających na pracę LCD czy samej ramki. Użytkowniczka nie poddała się, rezygnując z propozycji naprawy odpłatnej celem weryfikacji usterki w zupełnie innym serwisie producenta.

Co Autoryzowany Serwis Samsunga, to opinia

Kolejna wysyłka do innego centrum naprawczego była dla użytkowniczki szokiem. Serwis bez wahania naprawił telefon usuwając nie tylko wadę, ale również wymieniając ramkę oraz wyświetlacz. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wymiana wyświetlacza w modelach z rodziny (od S8 w górę) mają wymianę całego modułu również z ramką. Od teraz telefon nie tylko jest sprawny, ale również i pięknie wygląda. Prawdopodobnie usunięcie usterki wymagało również użycie części, które połączone są z wyświetlaczem.

Historia krótka mająca piękne zakończenie. Mamy kolejny przykład, że każde uszkodzenie mechaniczne należy weryfikować w kilku serwisach, oczywiście jeśli mamy taką możliwość. Nie każdy producent posiada kilka centrów serwisowych. Miejmy nadzieję, że nasza czytelniczka nie będzie miała już problemów ze swoim Samsungiem Galaxy S8 Plus.