Uszkodzona ramka w Samsung Galaxy S6 może być powodem odrzucenia uprawnień gwarancyjnych

0
530

Uszkodzony smartfon to odwieczny problem każdego Kowalskiego. Nie da się ukryć, że nie wszystkie uszkodzenia są możliwe do naprawy w serwisie producenta w ramach wsparcia gwarancyjnego. Wszelkie otarcia lub pęknięcia, a nawet odpryski mogą dyskwalifikować skorzystanie z obsługi serwisu producenta. Oczywiście nie zawsze jest to regułą.

 

Uszkodzenia mechaniczne utrudniają naprawę gwarancyjną

Upadek telefonu na ziemię to częsty widok dla wielu Polaków. Śliskie smartfony wyślizgują się w najmniej oczekiwanym momencie. Oczywiście nie wszystkie telefony od razu pękają, ale z pewnością kontakt z kostką brukową pozostawia wiele śladów na urządzeniu. W zależności od konstrukcji wspomniana wyżej ramka może być nie tylko porysowana, ale również uszkodzona w postaci wyszczerbienia kawałka aluminium. Takie uszkodzenia nie wyglądają ciekawie i szpecą każdego smartfona.

Uszkodzenie aluminiowej ramki w telefonie Samsung Galaxy S6

Jak się okazuje nie tylko szpecą, ale również utrudniają naprawę, chociażby w serwisie producenta. Zanim jednak przejdziemy dalej pamiętajmy, że każde uszkodzenie jest rozpatrywane indywidualnie w serwisie producenta i to właśnie tam zapada ostateczna decyzja dotycząca naprawy telefonu.

Uszkodzenie aluminiowej ramki w telefonie Samsung Galaxy S6

Uszkodzenie, które widzicie wyżej jest niewielkie. Patrząc na codzienne użytkowanie, taka wada nie wpływa na działanie sprzętu. Niestety, kiedy w naszym urządzeniu zaczną występować problemy, to serwis producenta może odmówić naprawy gwarancyjnej. Powyższe uszkodzenie sprawia pewien problem. Zmiana struktury aluminium utrudnia rozłożenie telefonu, a konkretnie demontażu LCD w telefonie Samsung Galaxy S6. Wyciągając ekran możemy go uszkodzić np. wyszczerbić (nawet w przypadku kiedy ekran będzie cały), za co serwis producenta nie może brać odpowiedzialności, ponieważ samo uszkodzenie to wina klienta.

 

Zapłać za naprawę pogwarancyjną i skorzystaj z gwarancji

Przy opisanym wyżej przypadku serwis producenta wystawiając nam kosztorys, przedstawi kwotę za naprawę odpłatną konkretnego elementu, w tym przypadku całej ramki. W sytuacji, kiedy zgodzimy się na kosztorys, reszta uszkodzeń powinna zostać naprawiona w ramach gwarancji.