Uszkodzony smartfon to odwieczny problem każdego Kowalskiego. Nie da się ukryć, że nie wszystkie uszkodzenia są możliwe do naprawy w serwisie producenta w ramach wsparcia gwarancyjnego. Wszelkie otarcia lub pęknięcia, a nawet odpryski mogą dyskwalifikować skorzystanie z obsługi serwisu producenta. Oczywiście nie zawsze jest to regułą.

 

Uszkodzenia mechaniczne utrudniają naprawę gwarancyjną

Upadek telefonu na ziemię to częsty widok dla wielu Polaków. Śliskie smartfony wyślizgują się w najmniej oczekiwanym momencie i pojawia się problem, który na pewno będzie dla nas kosztem. Tego typu sytuacje mogą uszkodzić nie tylko ekran czy pokrywę baterii. W niektórych telefonach mamy jeszcze aluminiowe ramki, które po kontakcie z kostką brukową często posiadają brzydkie zarysowania lub też wyszczerbienia. Oczywiście uszkodzenia nie muszą być normą, jednak sami odpowiedzmy sobie na pytanie: jak wyglądał nasz telefon po kontakcie z betonem czy kostką brukową? Mamy tutaj po raz kolejny do czynienia z czynnikiem, na który nikt z nas nie ma wpływu. Po uszkodzeniu smartfona (załóżmy wspomnianej wyżej ramki) wygląda to mało estetycznie, często szpecąc całe urządzenie.

Uszkodzenie aluminiowej ramki w telefonie Samsung Galaxy S6

Jak się okazuje, jakiekolwiek uszkodzenia nie tylko szpecą, ale również utrudniają naprawę telefonu w serwisie producenta. Przez uszkodzoną w telefonach ramkę często proces naprawy robi się naprawdę skomplikowany, a dobrze wiemy, że serwisy producenta takie komplikacje przerzucają finalnie na właściciela telefonu. Idealnym przykładem takich „komplikacji” jest model Samsung Galaxy S6. Jeśli nie wierzycie, to zaraz wszystko zostanie wyjaśnione. Zanim jednak przejdziemy dalej pamiętajmy, że każde uszkodzenie mechaniczne jest rozpatrywane indywidualnie w serwisie producenta i to właśnie tam zapada ostateczna decyzja dotycząca naprawy telefonu.

Uszkodzenie aluminiowej ramki w telefonie Samsung Galaxy S6

Uszkodzenie, które widzicie wyżej jest niewielkie. Patrząc na codzienne użytkowanie, taka wada nie wpływa na działanie sprzętu. Niestety, kiedy w naszym urządzeniu zaczną występować problemy, to serwis producenta może odmówić naprawy gwarancyjnej. Powyższe uszkodzenie sprawia pewien problem. Zmiana struktury aluminium utrudnia rozłożenie telefonu, a konkretnie demontażu LCD w telefonie Samsung Galaxy S6. Wyciągając ekran możemy go uszkodzić np. wyszczerbić (nawet w przypadku kiedy ekran będzie cały), za co serwis producenta nie może brać odpowiedzialności, ponieważ samo uszkodzenie to wina klienta.

 

Zapłać za naprawę pogwarancyjną i skorzystaj z gwarancji

Przy opisanym wyżej przypadku serwis producenta wystawiając nam kosztorys, przedstawi kwotę za naprawę odpłatną konkretnego elementu, w tym przypadku całej ramki. W sytuacji, kiedy zgodzimy się na kosztorys, reszta uszkodzeń powinna zostać naprawiona w ramach gwarancji.