Naprawa uszkodzonego towaru to najrozsądniejsze rozwiązanie. Okazuje się, że co urządzenie/towar to inne możliwości napraw z zupełnie innych serwisach. Punkty z autoryzacją producenta zazwyczaj nie cieszą się popularnością w przypadku napraw odpłatnych.

Nie od dziś wiadomo, że wymiana wyświetlaczy w telefonach to droga przyjemność. Z drugiej strony uszkodzenie bieżącego urządzenia potrafi wywołać u człowieka panikę z racji ważnych danych w telefonie. Doświadczenie wielu klientów pokazuje, że uszkodzoną szybkę w telefonie iPhone łatwiej i szybciej naprawisz w serwisie iPhone, niż u samego producenta. W takich przypadkach wizyta w serwisie gwarancyjnym to szkoda czasu. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie wybranego serwisu. Możliwości i koszty takich napraw od razu skłonią nas do rezygnacji z naprawy i poszukiwań tańszych możliwości rozwiązania problemu.

Wymiana szybki w telefonie iPhone 11 tylko w serwisach pogwarancyjnych
Usługa znacznie pewniejsza i bezpieczniejsza niż wycena w serwisie producenta. Punkty gwarancyjne ograniczają procedury, które mogą skutkować dla klienta tylko 2 propozycjami: odpłatna wymiana urządzenia lub wymiana ekranu w zależności od innych śladów uszkodzeń sprzętu. W serwisach pogwarancyjnych wymiana szybki iPhone 11 to chleb powszedni. Prywatny przedsiębiorca nie jest ograniczanych specjalnymi procedurami, a dodatkowo podczas takiej usługi nie trzeba się martwić o swoje dane.

Demontaż wyświetlacza w telefonie iPhone 12 / fot.sosav.com

Apple nigdy nie zgodzi się na naprawę w postaci wymiany szybki. Producent od dawna walczy z takimi usługami ograniczając je do minimum. Niestety nie sposób jest walczyć z niższymi kosztami za usługę, względem swoich nieopłacalnych usług. Klient posiadający iPhone 11 nie zdecyduje się na wymianę (odpłatną) telefonu po 3 lub 4 latach na taki sam model. W takim przypadku wygra zdrowy rozsądek oraz ekonomia.

Wycena na podstawie zdjęć? Warto sprawdzić

Po uszkodzeniu smartfona warto przejrzeć oficjalne strony serwisów producenta. Cenniki wyraźnie przedstawiają konkretne usługi. Jeśli nie jesteśmy pewnie, warto zadzwonić i spytać. Niektórzy klienci preferują dodatkowo uzyskać wycenę przez pocztę e-mail. Jeśli serwis producenta się zgodzi, z pewnością przydadzą się zdjęcia. Na tej podstawie możemy poprosić o szacunkowy koszt naprawy.

Wymiana wyświetlacza iPhone 12
Demontaż głośnika oraz kamery w telefonie iPhone 12 / fot.sosav.com

Innym rozwiązaniem jest szukanie konkretnych serwisów, które specjalizują się w wymianie szybek. Z reguły mało, który klient zgadza się na propozycję odpłatnych usług serwisowych ze strony producenta. Powodem jest również amortyzacja i czas, w jakim doszło do uszkodzenia telefonu. Im dłużej po zakupie, tym gorzej.