Naprawy telefon zyskują na popularności w różnych punktach obsługowych. Dziś jednak coraz częściej spotykamy się z naprawami wykonanymi bezpośrednio u amatorów, którzy interesują się majsterkowaniem. Niestety naprawy wykonywane przez potocznie zwanych „garażowców” zostawiają przeróżne ślady lub problemy, z którymi borykamy się później przez dłuższy czas.

 

Uszkadzając smartfona musimy liczyć się z kosztami naprawy. Nie da się ukryć, że chcąc cieszyć się dalej sprawnym urządzeniem jesteśmy zmuszeni oddać telefon do serwisu lub kupić nowe urządzenie. Wybór, mimo iż z pozoru wydaje się prosty w rzeczywistości jest znacznie trudniejszy. Wszystko dlatego, że w każdej takiej sytuacji jesteśmy najczęściej ograniczeni środkami finansowymi. Pozostaje nam tylko i wyłącznie szukać tańszych możliwości napraw, wykonywanych niekoniecznie w serwisie producenta.

Serwis Apple iPad / fot.pixabay.com

Wielu klientów z doświadczenia wie, że naprawy odpłatne w punktach obsługi gwarancyjnej są po prostu droższe i nieopłacalne. Nie da się ukryć, że faktycznie tak jest. Czy mamy inne wyjście na doprowadzenie naszego sprzętu do stanu używalności? Z pomocą przychodzą przeróżne punkty napraw, zajmujące się zawodowo naprawami telefonów. Nie są to jedyne miejsca. Próbując upodobnić się do takich punktów na rynku mamy wielu amatorów, którzy uwielbiają majsterkować pozbawiając tym samym potencjalnego zarobku firmy, które uczciwe płacą podatki rozliczając się z każdej złotówki.

Wybór serwisu telefonów, czy amatora?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Z naszego punktu widzenia korzystanie tylko i wyłącznie ze sprawdzonego serwisu daje nam więcej możliwości, plusów oraz potencjalnego wsparcia. Czy wiąże się to z nieco większymi kosztami? Z pewnością tak, ale mamy dzięki temu pewność, że wykonają to firmy specjalizującej się w takich naprawach nie od dziś.

Korzystając z usług amatora nie mamy żadnej wiedzy, co dokładnie dzieje się z naszym telefonem i przy pomocy jakich narzędzi przeprowadzana jest naprawa. Jest to dość istotne, ponieważ nowoczesne naprawy (np. wymiana szybki) wymagają większego zaangażowania serwisanta. W szczególności, jeśli wykonujemy naprawy na urządzeniach zagiętych ekranach. Oczywiście niektórym klientom nie zależy na jakości, ma być dobrze i tanio. Czy jest to możliwe? Tanio z pewnością będzie, dobrze niekoniecznie i nie zawsze. Urządzenia naprawiane przez amatorów mogą mieć wycieki kleju lub odklejające się ekrany, co objawić się może za jakiś czas. Wielu amatorów często ukrywa się w czeluściach Internetu pod różnymi frazami. Właśnie dlatego wpisując np. naprawa iPhone Warszawa nie dajmy się zwieść każdemu lepszemu amatorowi. Pod taką frazą możemy również znaleźć profesjonalną pomoc, wystarczy dobrze poszukać.

Profesjonalne działania serwisów widać na odległość

Spytacie jak to możliwe. Przede wszystkim każdy „szanujący” się punkt serwisowy stara się zaprezentować klientowi swój warsztat. Na zdjęciach umieszczanych na Facebooku widzimy przeróżne narzędzi, maszyny oraz rodzaje napraw. Jest to budowanie pewnego zaufania oferując klientom znacznie więcej niż myślimy.

Dział kontroli jakości / fot.youtube Huawei

Udostępniając klientom informacje graficzne budujemy również swoją markę. To jednak nie wszystko – ponieważ każdy serwis zdaje sobie sprawę, że powinien mieć swoją stronę internetową, która w pewnym sensie uwiarygodni jego działania oraz samo istnienie. Mimo faktu, że utrzymanie strony, prowadzenie portali społecznościowych jest droższym rozwiązaniem, to serwisy telefonów komórkowych wiedzą, że tylko tak można próbować walczyć z amatorszczyzną oraz garażowcami, którzy oferują swoje usługi w zasadzie za pół darmo.

Lutowanie na płycie głównie Huawei P8 lite / fot.youtube Huawei

Nie są to jedyne działania budowy profesjonalnego podejścia do klienta. Posiadanie punktu naziemnego uwiarygadnia przedsiębiorcę nie stawiając go w roli zwykłego amatora, który nie tylko nie ma punkt, ale z pewnością nie inwestuje zbytnio w możliwości napraw oddając klientom naprawy bez gwarancji i co najważniejsze bez „opłaconych” podatków przy każdej takiej naprawie.

Serwis telefonów komórkowych nie maszyna – błędy się zdarzają każdemu

Nie ma ludzi nieomylnych. Każdy ma prawo do pomyłki, nawet jeśli współpracuje się z klientami, którzy płacą za usługę. Grunt to umieć wyjść z twarzą z takiej sytuacji, nawet jeśli zmuszeni jesteśmy dołożyć „do interesu”. Wielu przedsiębiorców liczy się z takimi problemami, ponieważ na tym polega prowadzenie biznesu. Pamiętajmy, że nie tylko profesjonalizm w naprawach przekłada się na opinię końcową. Bardzo często jest to ostateczne załatwienie sprawy, która wynikła z naszych błędów.

Uszkodzony wyświetlacz w telefonie iPhone 8 / fot.EverythingApplePro

Amatorom błędy również mają prawo się zdarzyć. Niestety doświadczenie pokazuje, że występują one znacznie częściej niż w przypadku profesjonalnych firm prowadzących działalność. Wraz z błędami idą koszty, na które garażowcy niekoniecznie są gotowi oferując naprawy za „pół darmo”. Musimy się z tym liczyć wybierając korzystanie z takich usług. Niestety zawsze rolę grają pieniądze, o czym wiedzą nie tylko klienci, ale również serwisy telefonów komórkowych oraz majsterkujący amatorzy.