Wymiana baterii samsung s8

Smartfony to urządzenia, które dość często eksploatujemy. Na co dzień używamy ich nie tylko do rozmów telefonicznych, ale również do zabawy co dość mocno obciąża system oraz niestety baterie. Dodatkowym problemem jest „wiek” urządzenia. Im starsze, tym żywotność będzie coraz krótsza. Lekarstwem dla każdego smartfona jest okresowa wymiana baterii.

 

Nie bez powodu wspomnieliśmy o modelach S8. To całkiem przyzwoity flagowiec, który jeszcze przed pandemią cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Powiększyło to sprzedaż na lokalnych rynkach zapełniając rynek wtóry w późniejszym okresie. Niestety tak długa obecność oraz dodatkowe obciążanie smartfonów w życiu codziennym znacząco osłabiało baterię, której działanie wielu z Was z pewnością miało okazje odczuć. Patrząc na każdy akumulator nie widzimy tego, co widzą inżynierzy producenta. Mowa oczywiście o żywotności takiego akumulatora, który z każdym niepotrzebnym działaniem traci kolejne cykle.

Do niepotrzebnych działań dochodzi jeszcze czas. To właśnie wtedy pojemność ogniw spada, co zmusza nas też do częstszego ładowania telefonu. Jest to nie tylko uciążliwe, ale czasami może nas również postawić w trudnej sytuacji. Przyjdzie taki moment, gdzie to nie nasz smartfon odmówi nam posłuszeństwa. Będzie to bateria, która pisząc w skrócie po prostu „umarła”. Nie oznacza to jednak końca żywotności naszego urządzenia, ponieważ akumulator zawsze można wymienić. Działa to dokładnie tak samo, jak w przypadku samochodów, gdzie raz na jakiś czas powinniśmy wymienić akumulator na nowy.

Czas narzuca nam wymianę baterii w telefonie Samsung Galaxy S8

Wraz z biegiem czasu wszystko się starzeje. Bateria, która uniemożliwia nam korzystanie z urządzenia wymaga wymiany na nową. Nie da się ukryć, że do takiej sytuacji wcześniej czy później dojdzie. I tutaj pojawia się pytanie – kiedy? Otóż większość laików zauważy to podczas codziennego użytkowania swojego smartfona. Jest jednak pewna możliwość pomiaru, którą na co dzień powinniśmy stosować.

Odseparowanie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy S8 / fot.ifixit.com

W każdym fabrycznie kupionym smartfonie Samsung Galaxy S8 znajdziemy akumulator litowo – jonowy. Pomiary dla takich baterii mierzy się cyklach pełnego ładowania, co oczywiście jest nieuniknione. Musimy się jednak liczyć z faktem, że ładowanie naszego smartfona nie jest przyjemne dla baterii. Jeszcze gorsze jest samo rozładowanie urządzenia, które w zasadzie zużywa cykle naszej baterii (każdy akumulator ma określoną liczbę). Tłumacząc po polsku: jeżeli naładujemy telefon do pełna, a potem rozładujemy go do np. 10% – tracimy 1 cykl „życia” naszego smartfona. Oczywiście liczba procentowa to tylko przykład. To samo zadzieję się w sytuacji, kiedy rozładujemy telefon np. do 5%. Wielu producentów (w zasadzie chyba wszyscy) wdrożyli możliwość informowania użytkownika, kiedy powinniśmy podłączyć sprzęt do ładowania.

Przestrzeganie wszelkich zasad być może wydłużyć działanie, jednak wcześniej czy później będziemy musieli wymienić baterie w telefonie Samsung Galaxy S8. Będzie się to wiązać z kosztami, ale naprawdę – uwierzcie nam, wymiana baterii w modelu Galaxy S8 to „pikuś cenowy” w porównaniu do wymiany całego urządzenia, na które brakuje nam środków.

Wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy S8 odświeża naszego smartfona

Naprawa urządzeń ma na celu usunięcie wady. Jak się okazuje nie zawsze. Zdarza się, że naprawa telefonu to forma odświeżenia produktu w celu poprawy jego wyglądu lub jakości działania. Na rynku serwisów pogwarancyjnych wykonanie odpłatnej naprawy może odbyć się w każdej chwili, to my jako klienci decydujemy co, gdzie i kiedy. W serwisie telefonów Samsung, który wskazuje nam producent ta sytuacja wygląda już zupełnie inaczej.

Wymiana baterii samsung s8

Zmieniając akumulator w naszym smartfonie pamiętajmy, że w ten sposób telefon posłuży nam dłużej lub będzie idealnym „prezentem” dla kogoś z rodziny. Czy koszty wymiany baterii są duże? Z naszego punktu widzenia nie – ponieważ jest to drobne akcesorium, a nie wyświetlacz, którego koszty przewyższają kupno drugiego egzemplarza, nawet używanego. W rzeczywistości nie zwracamy zbytnio uwagi na fakt, że taka wymiana baterii Samsung S8 może być ważna, ponieważ nie potrafimy się „rozstać” z urządzeniem oddając je do serwisu. Tak naprawdę powinniśmy dbać o takie szczegóły, niezależnie od momentu. Musimy uważać, żeby telefon nie „umarł” nam w najmniej oczekiwanym momencie właśnie przez baterie.