Nie każda wizyta naszego smartfona w serwisie musi oznaczać naprawę. Zdarza się, że nasz telefon potrzebuje zwykłego odświeżenia oraz dodatkowej mocy w postaci nowej baterii. W przypadku nie tak łatwo pozyskać oryginalne podzespoły, ale każdy zamiennik poradzi sobie z przedłużeniem „życia” dla naszego iPhone’a.

 

Eksploatacja to proces, którego nie jesteśmy w stanie zatrzymać. Przy korzystaniu z przeróżnych urządzeń, maszyn, a nawet samochodów części ulegają zużyciu osłabiając walory oraz zalety naszego urządzenia. Jest to całkowicie naturalny proces, który wymaga od nas często wymianę przeróżnych podzespołów. W przypadku smartfonów są to najczęściej baterie. Zużycie nie jest wadą, ale mimo wszystko warto naprawić swój telefon, abyśmy mogli dalej cieszyć się ze sprawnego smartfona.

Wymiana baterii iPhone potrzebna od zaraz

Na całe szczęście tego typu usługa nie jest trudna. Większość serwisów dokonuje wymiany takich baterii w przeciągu około 25 minut. Musimy jednak pamiętać, że wszystko zależy od kolejności zgłoszeń oraz liczby klientów oczekujących w kolejce. Wymiana baterii iPhone w mieście stołecznym Warszawa w znaczącej większości to niestety wysokiej jakości certyfikowane zamienniki z chipem TI. Spytacie, dlaczego nie oryginały? Apple w Polsce nie zajmuje się sprzedażą swoich części i nie mamy możliwości zakupienia oryginalnego podzespołu. Istnieją co prawda odsprzedaże takich baterii, które są np. wyciągane z jakiś świeżo uszkodzonych mechanicznie smartfonów. Tego typu praktyki na rynku stosują przeróżne serwisy oczywiście informując o tym klienta. Jest to również wyznacznik odpowiedniej ceny, która w przypadku zamienników oraz oryginałów bardzo się wyróżnia.

Odłączanie baterii w telefonie iPhone 12 / fot.sosav.com

Serwisy prowadzące obsługę marki Apple zdają sobie sprawę z faktu trudnego dostępu do części. Większość serwisów ma jednak swoje metody na pozyskanie odpowiednich podzespołów zdając sobie również sprawę, że tego typu części warto trzymać pod ręką, ponieważ naprawy telefonów iPhone są bardzo popularne i to nie tylko w Polsce.