Wymiana baterii Samsung Galaxy S9

Smartfony to urządzenia, które dość często eksploatujemy. Na co dzień używamy ich nie tylko do rozmów telefonicznych, ale również do zabawy co dość mocno obciąża akumulatory. Wśród nowoczesnych konstrukcji wielu telefonów wymiana baterii staje się mocno skomplikowana. Są jednak smartfony, w których taka naprawa nie powinna trwać więcej niż 30 minut.

 

Pośpiech to zawsze zły doradca w każdej dziedzinie i sytuacji naszego życia. Często podejmując złe decyzji borykamy się później z pewnymi konsekwencjami, które mogą zaważyć na naszym życiu, albo wprowadzić niepotrzebne koszty. Niestety są takie sytuacje, gdzie dla niektórych osób pośpiech i przede wszystkim czas mają ogromne znaczenie. Przekładając te wymagania oczekujemy również szybkiego załatwiania spraw w urzędach, szybkich zakupów oraz szybkiej realizacji usług od przedsiębiorców prowadzących różne działalności. Wśród takich firm bardzo często napotykamy serwisy telefonów komórkowych, które mając swoje punkty w dogodnych lokalizacjach dużych miast dość szybko próbują pomóc swoim klientom. Do takich najczęstszych próśb ze strony klientów zalicza się naprawę w expresowym tempie, która mogłaby potrwać….no właśnie ile? To wszystko zależy od konkretnego modelu smartfona.

Wymiana baterii w Samsungu Galaxy S9 nie jest skomplikowana

Jednym z prostszych przykładów napraw telefonów jest między innymi wymiana baterii. Nowoczesne telefony mają coraz częściej zabudowane konstrukcje zmuszając klientów do rozkładania smartfonów na części pierwsze. Niektóre naprawy są stosunkowo proste co dodatkowo zmniejsza czas pracy nawet do 30 minut. Taki czas najczęściej osiągamy przy naprawach z wymianą baterii. Dokładnie tak, jak to wygląda w modelu Galaxy S9. Sposób wymiany baterii w tym smartfonie jest nie tylko prosty, ale również bardzo podobny dla większości telefonów.

Wymiana baterii
Wymiana baterii Samsung Galaxy S9

Przeprowadzając wymianę baterii w telefonie Samsung Galaxy S9 specjalistyczne serwisy telefonów korzystają z przeróżnych narzędzi. Najczęściej są to separatory, otwieraki do telefonów, alkohol izopropylowy, klej. Nie możemy oczywiście zapominać o nowych podzespołach, w tym przypadku oryginalnej baterii. Jak możecie zobaczyć na powyższym obrazku naprawa to demontaż kilku elementów. Do samej naprawy nie musimy nawet wyciągać szufladki na kartę sim, ponieważ konstrukcja płyty nie zostanie naruszona. Proces naprawy może być dłuższy, ale z pewnością nie w punktach serwisowych. O takich przypadkach możemy mówić, kiedy sami naprawiamy telefony (zakładając, że nie jesteśmy ekspertami).

Czy wymiana baterii w Samsungu Galaxy S9 jest jeszcze opłacalna?

Starsze flagowce to całkiem dobre urządzenia. Często wiele osób niechętnie zmienia urządzenia na nowe, kiedy ich jeszcze w pełni działają. W długo działających smartfonach wymiana baterii po pewnym czasie będzie konieczna, ponieważ akumulatory mają swoją żywotność. Patrząc na model S9 widzimy, że koszty takich napraw wahają się od 120 do 180 zł (zamiennik-oryginał). Wbrew pozorom są to koszty do zaakceptowania, jeśli zakładamy dłuższe korzystanie z takiego smartfona.

Wymiana baterii
Wymiana baterii Samsung Galaxy S9

Zanim skorzystamy z takiej naprawy musimy rozważyć wszystkie możliwe działania. Jeśli nie chcemy korzystać ze starszego urządzenia pomyślmy o sprzedaży telefonu lub oddaniu go komuś z rodziny, dla kogo taka specyfikacja będzie świetnym prezentem. Mówimy tutaj najczęściej o rodzicach lub osobach, którym nie jest potrzebna zaawansowana i tak wypasiona elektronika. Zresztą każdy z nas indywidualnie musi sobie odpowiedzieć czy wymiana baterii Samsung S9 ma jeszcze sens, czy jednak lepiej kupić nowy telefon? Szukanie opłacalności w każdych naprawach zawsze będzie zależeć od nas oraz naszego budżetu.