Naprawy telefonów to czasochłonny proces. Bez względu na markę, model przy każdym urządzeniu trzeba się skupić, aby przypadkiem nie popełnić kosztownych błędów. Do czasochłonnych napraw należy między innymi wymiana pokrywy baterii w telefonach iPhone. Są jednak metody, które ułatwiają i przyspieszają takie działanie.

Mowa oczywiście o technologii laserowej, która w pewnym sensie zrewolucjonizowała czas pracy wielu punktów serwisowych. Dzięki nowoczesnym technologiom technicy wykonujący wymianę pleców iPhone nie muszą się również męczyć z dobrze przyklejonym elementem do korpusu. Wykorzystując lasery można pozbyć się kleju spod pokrywy i wymiana tylnej szybki iPhone idzie znaczniej łatwiej.

 

Działanie takich laserów jest stosunkowo proste. Kładziemy telefon i wybieramy dokładnie model, a urządzenie resztę zrobi za nas. Chodzi głównie o usunięcie kleju co pozwoli nam łatwiej usunąć pęknięte szkło. Podczas korzystania z takiego urządzenia laser się ogniskuje na wysokości kleju. Podczas procesu warstwa farby jest niska i dodatkowo zostaje usunięta. Laser wypalając klej zmienia lakier w pył, który powinniśmy odciągać do specjalnego urządzenia przystosowanego do takich działań. Są to urządzenia, które również można kupić do wykorzystania w naprawach szerokiej maści urządzeń. Po wypaleniu kleju resztę szkła powinniśmy zdemontować manualnie przy użyciu ostrych metalowych otwieraków. Tego typu proces zdejmowania pokrywy jest prostszy i jednak lepiej się sprawdza niż samodzielne podgrzewanie na separatorze. Wymiana tylnej szybki iPhone to proces, który dziś zagościł w wielu serwisach.