Starsza elektronika nie musi lądować w koszu. W dzisiejszych czasach warto ją naprawić, aby dać jej drugie życie. Obserwując dostępne usługi w serwisach telefonów iPhone okazuje się, że naprawy ciągle są opłacalne.

Posiadacze starszych telefonów iPhone nie muszą rezygnować ze swoich urządzeń w przypadku awarii. Niektóre uszkodzenia warto naprawić bez konieczności zmiany telefonu na nowy. Tego typu naprawy to oczywiście wymiany szybek. Wraz ze spadkiem ceny telefonów na rynku (także wtórnym) spadają również ceny usług napraw w serwisach Apple. Porównajmy to na przykładzie urządzenia iPhone X. Sprzęt na popularnych portalach sprzedażowych można kupić w cenie od 1100 zł w górę. W przypadku uszkodzenia digitizera cena wymiany szybki będzie kosztować w granicach około 600 zł. Co ciekawe mówimy tutaj o cenie z oryginalną szybką, ponieważ w serwisach są dostępne także zamienniki. Obniży mam to cenę do 450 zł. I chociaż kwestia ceny to sprawa indywidualna, to w przypadku specyfikacji iPhone’a X warto rozważyć jego ponowną „reaktywacje”.

Gdzie i jak szukać możliwości napraw telefonów iPhone?

Największą bazą, a zarazem nowoczesną książką firm jest oczywiście Internet. Znajdziemy tam wszystko, od nowych urządzeń, części skończywszy na narzędziach do naprawy telefonów. Wiele firm zajmujących się naprawami telefonów nieustannie walczy o swoją pozycję.

Każdy klient, który oczekuje znaleźć najlepszą firmę (niekoniecznie najtańszą, chociaż to kwestia indywidualna) powinien wygooglować odpowiednią frazę, która pozwoli nam znaleźć wysokiej jakości serwis. Oprócz frazy wymiana szybki iPhone warto szukać odpowiednich punktów wpisując np. naprawa iPhone Warszawa co pozwoli nam znaleźć wszystkie specjalizujące się punkty napraw w mieście stołecznym Warszawa. Wpisując w przeglądarkę Google daną frazę możemy nie podawać danego miasta. Google określając naszą lokalizację zaprezentuje nam wszystkie punkty w danej lokalizacji. Zakładając oczywiście, że w naszym smartfonie mamy włączony GPS.