Serwisowe procedury Apple mogą być dla nas niezrozumiałe. Wszystko dlatego, że producent często oferuje możliwości odpłatnych usług serwisowych, które przewyższają nasze możliwości finansowe. Jedną z nich jest wymiana tylnej szybki w telefonach iPhone, która kosztuje wymianę całego telefonu w serwisie producenta.

 

Na początku wyjaśnimy skąd pomysł na taki tytuł. Obsługa gwarancyjna smartfonów Apple jest bardzo skomplikowana. Nie chodzi tutaj tylko o procesy napraw, a jedynie o same procedury gwaranta, który nie uznaje niektórych form napraw mechanicznych (mówimy oczywiście o rynku polskim). Wśród nich jest wymiana tylnej szybki w telefonie iPhone. Co to oznacza dla klienta końcowego? Niestety koszty i jak się okazuje całkiem niemałe. Serwis producenta nie może zaproponować klientom naprawy mechanicznej poprzez wymianę pokrywy baterii w ramach usług pogwarancyjnych wykonywanych dla firmy Apple. Producent nie dopuszcza do takich działań, a jedyną formą naprawy (oczywiście odpłatną) uszkodzonej mechaniczne klapki jest niestety wymiana całej jednostki na drugi egzemplarz.

Zanim spytacie co dokładnie jest powodem tak kosztownych decyzji dla klientów, od razu uprzedzamy, że w serwisie producenta nie ma innych możliwości naprawy takich uszkodzeń. Apple nie zmieni swoich procedur (przynajmniej na ten moment), bo nie podoba się to wielu klientom. Na samym końcu klient zostaje z uszkodzeniem mechanicznym bez możliwości tańszej pogwarancyjnej naprawy w serwisie producenta. Jedna możliwość to odpłatna wymiana całego urządzenia, gdzie opłacalność niekoniecznie musi mieć pierwszeństwo. Tyle jeśli chodzi o procedury amerykańskiego koncernu.

Wymiana tylnej szybki iPhone bez procedur gwaranta?

Mając pękniętą pokrywę baterii mało kto od razu wyrzuca takie urządzenie na złom. Większość osób, która nie skorzystała z usług serwisu producenta szuka innych alternatyw mogących uratować uszkodzonego smartfona. Rynek napraw telefonów szybko odpowiedział na potrzeby klientów w postaci pogwarancyjnych serwisów oferujących odpłatne usługi. Wśród nich jest oczywiście naprawa mechaniczna pokrywy baterii praktycznie w każdym modelu iPhone. Tego typu usługi nie kosztują tyle, co nowy telefon więc jest to dobra wiadomość dla wielu klientów.

wymiana tylnej szybki iPhone

Co prawda taka naprawą wiąże się z utratą praw gwarancyjnych, ale większości przypadków klient chcą mieć po prostu sprawne urządzenie bez ewentualnych skaz na szybce pokrywy baterii. Skromne grono klientów nie dokonuje napraw odpłatnych twierdząc, że wymiana tylnej szybki iPhone nie ma sensu, kiedy nosimy pokrowiec ochronny. Jest to jakieś rozwiązanie i pewnego rodzaju oszczędność w sytuacji, kiedy oczywiście szkła z pokrywy baterii nam nie odpadają. Są to dość niebezpieczne sytuacje, na które powinniśmy zwrócić uwagę na każdym etapie awarii mechanicznej naszego urządzenia.

Chcesz odsprzedać swojego smartfona? Bez wymiany tylnej szybki się nie obejdzie

Korzystanie z usług serwisów Apple ma swoje dobre strony. Mimo utraconej gwarancji producenta zawsze możemy cieszyć się sprawnym i naprawionym telefonem za mniejsze pieniądze. Ratujemy w ten sposób nasz domowy budżet, ale również i urządzenie przed złomowaniem i zanieczyszczeniem środowiska.

Rozkręcanie iPhone 7

Nie jest to jedyny plus całej „akcji serwisowej”. Jeśli nasz telefon jest w miarę świeżym modelem, możemy również skorzystać z odsprzedaży urządzenia innym osobom pozyskując w ten sposób dodatkowe środki finansowe. Korzystając z opcji odpłatnej usługi z wymianą pokrywy baterii mamy nasza transakcja jest w zupełności opłacalna. Gdybyśmy skorzystali z wymiany (oczywiście na nasz koszt) urządzenia na drugi egzemplarz w serwisie producenta opłacalność takiej usługi może nie mieć sensu. Oczywiście sami możecie odpowiedzieć sobie na pytanie co dokładnie jest opłacalne w takim przypadku. Nasza redakcja uważa, że wymiana tylnej szybki w smartfonach iPhone to najlepsze i najtańsze rozwiązanie, z jakiego możemy skorzystać.