Wyłączanie telefonu Xiaomi Redmi Note 10 / fot.sosav.com

Wyświetlacze dostępne na rynku czasami pełnią funkcję uniwersalnych podzespołów dla innych smartfonów. Pokazują to liczne oferty sprzedażowe takich części. Przykładem takiego samego ekranu (również w usłudze serwisowej) jest między innymi model Xiaomi Redmi Note 10 i Note 10s, które są wręcz bliźniaczo do siebie podobne.

Wielu producentów tworząc jedną linię urządzeń bardzo często korzysta z takich samych podzespołów. Dotyczy to nie tylko drobnych części, ale również tych głównych, które swoje kosztują. Widzimy to najczęściej w przypadku tej samej nazwy modelowej zakończonej np. dodatkową literką. Przykładem może być tutaj, chociażby smartfon Xiaomi Redmi Note 10 z odpowiednikiem Redmi Note 10s. Dla tych modeli identyczną częścią jest wyświetlacz (mowa o ekranie bez ramki) z bardzo podobnym procesem wymiany tejże części.

Wymiana wyświetlacza Xiaomi Redmi Note 10 będzie analogiczna do modelu Redmi Note 10s?

Dokładnie taka sama część sprawia, że proces naprawy nie tylko będzie identyczny. Ułatwia to również potencjalne poszukiwanie dostępnych podzespołów w Internecie. Wiedząc, że ekran do powyższych modeli jest dokładnie taki sam naprawdę można przeprowadzić w prosty sposób w domu lub udać się do serwisu. Pamiętajmy, że wymiana wyświetlacza Xiaomi Redmi Note 10 w powyższym przypadku musiałaby być przeprowadzona na zwykłym ekranie, bez modułu z ramką. W Internecie możemy znaleźć ekrany dostępne w różnych kombinacjach. Główną różnicą będzie oczywiście cena.

Oferta wyświetlacza Xiaomi Redmi Note 10

Co ciekawe w przypadku powyższych modeli równie podobnymi częściami będą szybki. Niestety są to już poważniejsze naprawy, które z racji braku wiedzy technicznej powinniśmy wykonać bezpośrednio w serwisie Xiaomi. Porównując powyższe urządzenia możemy zobaczyć, że są one w zasadzie identyczne. Kilka różnic znajdziemy oczywiście w specyfikacji, ale nie przeszkadza to tego typu naprawach. Xiaomi w zasadzie często pokazuje produkcje telefonów, które są do siebie bardzo podobne.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Xiaomi Redmi Note 11 może być podobna do modelu Redmi Note 11s. Dlaczego?

To kolejne urządzenia, które nie tylko wyglądają podobnie, ale mają taką samą przekątną wyświetlacza. Mamy tutaj w zasadzie identyczną sytuację, pokazuje ona nie tylko liczne podobieństwa. Xiaomi zaczyna spamować rynek swoimi urządzeniami, które często kompletnie nie mają najmniejszego sensu (oczywiście z naszego punktu widzenia) bytu, ale skoro producenta stać na takie premiery, to czemu nie.

wymiana wyświetlacza Xiaomi
Wymiana baterii w telefonie Xiaomi Redmi Note 10 / fot.sosav.com

Wszystko wskazuje na to, że wymiana wyświetlacza Xiaomi Redmi Note 11 nie będzie się różnić od swojego brata z wersji Note 11s. Prawdopodobnie dostępne części (wyświetlacze) będą wyglądać identycznie. Jest to kwestia czasu, kiedy poznamy dokładniejsze szczegóły. Oba smartfony są już dostępne na rynku i pierwsze uszkodzone smartfony już niedługo będą pojawiać się w serwisach Xiaomi. Wygląd modeli Redmi Note 11/11s wskazuje, że producent nie będzie zmieniał tego, co zostało już w pełni sprawdzone.