Rozwój Xiaomi otwiera nowe możliwości. Producent ciągle szuka możliwości poprawy swoich swojej obsługi oraz wsparcia posprzedażnego. Czy otwarcie nowej serwisowej infolinii Xiaomi jest kolejnym krokiem do poprawy całej obsługi?

 

Gwarancyjny serwis telefonów Xiaomi otrzymuje dodatkowe wsparcie?

Od teraz serwisy producenta w pewnym sensie mogą odetchnąć z ulgą. Xiaomi postanowił uruchomić infolinię serwisową, która w znaczącej części odciąży serwisy gwarancyjne. Od teraz każdy klient, chcąc oddać telefon lub inne urządzenie na serwis może zamiast kontaktu z bezpośredniego z serwisem skontaktować się z nowo powstałą infolinią serwisową Xiaomi. Dzwoniąc lub wysyłając wiadomość e-mail oprócz umówienia obsługi gwarancyjnej możemy sprawdzić status naprawy, lub dowiedzieć się nieco więcej o samej obsłudze, również pogwarancyjnej. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla wszystkich klientów. Zyskają na tym także serwisy producenta, które zostaną odciążone w tego typu działaniach. I chociaż klient może skorzystać z obu kanałów w celu umówienia kuriera lub sprawdzenia statusu, to połączenie z serwisami producenta niekiedy graniczy z cudem. Pamiętajmy, że zarówno CCS jak i SBE obsługą również innych producentów, co znacząco może wydłużyć telefoniczny kontakt lub odpowiedź na korespondencje e-mail.

Podważanie pokrywy baterii w telefonie Xiaomi Redmi Note 10 / fot.sosav.com

Polska infolinia Xiaomi dostępna pod numerem +48 800 111 332 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 powinna pomóc wielu klientom oraz samemu producentowi. Pracownicy nowej infolinii serwisowej wesprą klientów telefonicznie, ale i również poprzez korespondencje e-mail service.pl@xiaomi.com. Sama usługa jest bezpłatna, dzwoniący ponoszą jedynie koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora. Od teraz szukając pomocy przed wysłaniem sprzętu do serwisu możemy swobodnie zadzwonić na taką infolinię w celu uzyskania również informacji o różnych promocjach serwisowych na różne urządzenia np. darmowa wymiana wyświetlacza Xiaomi Mi 11. Oczywiście tego typu informacje znajdziemy również na stronie producenta, ale nie każdemu chce się wyszukiwać odpowiednich regulaminów. Z pewnością Xiaomi liczy, że klienci przestaną zasypywać infolinię serwisów zbędnymi pytaniami.

Xiaomi krok po kroku idzie śladami Huawei?

Chiński producent za czasów swojej świetności również uruchomił tego typu infolinię. Jest to swego rodzaju standard dla tak dużych producentów. Wszystko bowiem rośnie w miarę potrzeb, a sprzedaż telefonów Xiaomi zaczyna rosnąć każdego dnia (widzimy to po ilości wypuszczanych modeli) na rynek. Pomysł infolinii w Xiaomi to w naszym odczuciu była tylko kwestia czasu. Obsługa to bardzo ważny czynnik dla każdego klienta, a tej nie może zabraknąć na chińskim pokładzie nowego króla sprzedaży smartfonów.

Huawei wsparcie techniczne / fot.consumer.huawei.com

Dokładnie tak samo, jak to miało miejsce w przypadku Huawei. Warto zauważyć, że chiński koncern z początku oferował klientom całodobową infolinię, gdzie każdy klient z Polski mógł zadzwonić po wsparcie nawet w nocy! Oczywiście z czasem tego typu usługa przestała być potrzebna i godziny pracy infolinii Huawei zostały zmienione do równie podobnych, jak obecnie tej w Xiaomi. Mimo wszystko obecne godziny pracy w naszym odczuciu są w pełni wystarczające.

Źródło: Informacja prasowa