Firma Apple znana jest z solidnych urządzeń, jak i jedynego w swoim rodzaju system iOS. Jednak poprzez upadek telefonu na naszym ekranie czasami może pojawić się pęknięcie. Żaden smartfon nie jest tak wytrzymały, żeby po każdym upadku nie było widać śladu. Co wtedy zrobić? Czy wystarczy tylko wymiana szybki iPhone 13 mini?

W świecie telefonów, czy też nowych urządzeń zawsze jest zasada, że lepiej zapobiegać, niż później naprawiać. Dobranie odpowiedniego szkła hartowanego, czy też renomowanego etui może okazać, ochronić nasze urządzenie przed mocniejszymi wstrząsami. W niektórych przypadkach naprawy urządzeń mogą być bardzo drogie. Musimy liczyć się z tym, że często nawet na granicy opłacalności względem zakupu nowego urządzenia.

Wymiana szybki lub wizyta w serwisie telefonów

Dostępnych jest kilka możliwości, niektóre z nich gwarantują nam 100% skuteczności przy wymianie szybki. Są jednak możliwości samodzielnej naprawy, gdzie stopień trudności i powodzenia mogą wzrosnąć. Do samodzielnej naprawy wystarczy mieć drobną wiedzę oraz czuć się w pełni na siłach. Dostępne w sieci poradniki pozwolą nam działać krok po kroku. Oczywiście na filmach instruktażowych wydaje się to być proste, dopiero później rzeczywistość weryfikuje nasze możliwości.

Warto wspomnieć, że serwis Apple wymienia tylko i wyłącznie całe wyświetlacze, cennik można zobaczyć na ich oficjalnej stronie. Jednak w tym przypadku mamy zabezpieczenie, ponieważ fachowcy dokładnie sprawdzą, czy usterce uległ sam wyświetlacz, czy też coś innego. Podliczą koszta i wystawią fakturę. Zestawy dostępne w internecie nie są pewnikiem udanej naprawy, ponieważ chińskie zamienniki są słabej jakości i samodzielna naprawa może skończyć się poważnymi uszkodzeniami. Wymienialiście kiedyś samodzielnie szybkę lub wyświetlacz?