Sposobów na różne demontaże telefonów jest wiele. Niektóre rozwiązania są całkiem przyzwoite, jeszcze inne oferuje nam Internet, a dokładnie narzędzia, jakimi możemy operować przy naprawach telefonów. Te nowe rozwiązania to między innymi „zagraniczny” patent na usuwanie kleju z wyświetlacza. 

Okazuje się, że nie tylko alkoholem izopropylowym możemy usuwać zabrudzenia na wyświetlaczu z kleju OCA lub LOCA. Niektóre z takich działań, jako kompletnie niesprawdzone mogą wcale nie zaskoczyć na polskim rynku serwisów GSM. Warto jednak wiedzieć, że takie możliwości są dostępne.

Demontaż szybki w telefonie Xiaomi Mi 10 to tylko połowa sukcesu

Każdorazowo taka usługa to spore ryzyko. Zdjęcie szybki może wiązać się z uszkodzeniem wyświetlacza oraz niepotrzebnymi kosztami. Właśnie dlatego każdy, komu uda takie działanie może być spokojny, ponieważ wymiana szybki Xiaomi w pozostałej części naprawy nie powinna być już zbyt trudnym działaniem. Chcąc jednak dopełnić pełnej regeneracji musimy zadbać o odświeżenie regenerowanego wyświetlacza.

CJ6 + elektryczna maszynka do usuwania kleju z wyświetlacza telefonu / fot.aliexpress.com

Jednym z kolejnych działań jest oczywiście oczyszczanie wyświetlacza. Można to zrobić na różne sposoby. Jednym z nich jest użycie alkoholu izopropylowego. Pozwoli to na ściągnięcie resztek kleju, co pozwoli nam założyć nową szybkę. Przeglądając jednak otchłań Internetu możemy znaleźć inne możliwości oczyszczania ekranu upraszczające tym samym wymianę wyświetlacza w smartfonach. Jak możemy to zrobić? Przyda się nam do tego elektryczna maszynka do ściągania starego kleju. Znajdziecie ją w różnych sklepach w tym między innymi Aliexpres. Są także inne metody, ale w przypadku samodzielnej naprawy użytkownik końcowy będzie chciał skorzystać z najtańszej metody, w tym najmniej czasochłonnej.

Wymianę szybki w telefonie Xiaomi Mi 10 najlepiej przeprowadzić w serwisie telefonów

Korzystanie z usług w profesjonalnych punktach naprawy często znacząco przyspiesza rozwiązanie sprawy, jaką jest wymiana uszkodzonej szybki. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale w przypadku serwisu Xiaomi możemy otrzymać naprawiony telefon nawet do 2 godzin po oddaniu urządzenia w punkcie. Wykonanie naprawy w takich serwisach ma również inne plusy. Przede wszystkim chodzi o zmniejszenie kosztów oraz znaczące zaoszczędzenie czasu. Korzystają z serwisu Xiaomi nie musimy przejmować się oczekiwaniem narzędzi, dodatkowych urządzeń ułatwiających przeprowadzenie wymiany szybki.

Rozbiórka Xiaomi Mi 11 / fot.Youtube – Xiaomi

Przeprowadzanie samodzielnej naprawy to również ryzyko, które w przypadku serwisu Xiaomi spada na przedsiębiorcę. Nie ma się co oszukiwać – przypadkowe uszkodzenie ekranu to w przypadku droższych urządzeń znacznie wysokie koszty. Nie pomogą tutaj przeróżne sposoby zdejmowania kleju. Pęknięty wyświetlacz to niestety koszty całego modułu, co automatycznie wyklucza jakąkolwiek wymianę szybki. Nie polecamy samodzielnych napraw telefonów, jeśli nie macie żadnej wiedzy w zakresie naprawy. Każde uszkodzenie mechaniczne w takim przypadku należy powierzyć specjalistom.