Złącza typu C to rynkowy standard. Niestety nie wszyscy producenci dojrzeli do decyzji tworzenia urządzeń ze standardowym złączem. Apple jako jedyna firma ciągle miewa wątpliwości w tej kwestii, ale wszystko na to wskazuje, że to już w niedługim czasie ulegnie zmianie. Powodem zmian będzie oczywiście nalegająca Unia Europejska.

Zmiana złącza ładowania w telefonach iPhone będzie nieuchronna. Wcześniej czy później zobaczymy zmiany, których domagają się nie tylko instytucje, ale również i klienci. Posiadając smartfona z rynkowym standardem ładowania będzie łatwiej o naładowanie urządzenia w różnych miejscach. Naciski ze strony UE są coraz wyraźniejsze i wszystko na to wskazuje, że w 2022 roku Apple przejdzie jednak na złącza typu C. Zniecierpliwieni klienci (w zasadzie jeden) już teraz udowodnili producentowi, że wstawienie na etapie produkcji złącza C nie jest trudne.

Sprawy w swoje ręce wziął jeden z entuzjastów przerabiając swojego iPhone’a na wersję ze złączem USB-C. Na powyższym filmie widzimy, że wymiana gniazda ładowania iPhone X jest w pełni możliwa. Urządzenie po naprawie, a w zasadzie zmianie złącza działa na pełnych obrotach i co najważniejsze zostało zlicytowane za kwotę blisko 350 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że złącze ładowania USB-C nie było takie łatwe do przemontowania. Skoro jednak jeden użytkownik YouTube potrafi wykonać taką przeróbkę, to montaż gniazda ładowania typu C nie będzie problemem dla samego Apple. Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, ale miejmy nadzieję, że pod wpływem UE samo Apple szybko zmieni zdanie i jednak zobaczymy w przyszłym roku iPhone’y ze standardowym złączem USB-C.