Zapisy gwarancyjne to bardzo ważna kwestia dla każdego klienta. Wsparcie serwisowe zapewnia nam nie tylko spokój, ale również wiele nowych możliwości w ramach gwarancji. Czy mając tylko numer imei możemy uzyskać informacje o naszym telefonie bezpośrednio na stronie producenta? Jak się okazuje tak, o czym informuje nas firma Huawei.

 

Nie wiele klientów mających smartfony firmy Huawei nawet nie zdaje sobie sprawę, że producent umożliwia nam bezpośrednią weryfikację daty ważności naszego urządzenia. Poniższy formularz po wpisaniu numeru imei oraz kodu z obrazka prezentuje nam bardzo podstawowe informacje, o każdym smartfonie sprzedanym na rynku polskim (okres ochrony oraz zakres korzystania).

Informacja o gwarancji telefonów Huawei

Oprócz numeru seryjnego odmiennego od imei dowiadujemy się szacowanej daty zakończenia gwarancji dla smartfona,  którego weryfikujemy. Firma Huawei tak samo, jak konkurencja jest w stanie sprawdzić datę pierwszego uruchomienia telefonu w sieci z kartą SIM. To właśnie od tej daty liczona jest gwarancja producenta, która przypomnijmy trwa 2 lata. Podobne działanie na rynku stosuje wielu konkurentów, jednak to Apple przoduje w takich rozwiązaniach.

Sprawdzanie gwarancji Huawei

Warto pamiętać, że jeśli posiadamy dowód zakupu to umożliwi on dodatkową weryfikacje oraz uaktualni dokładnie datę każdego urządzenia. Na plus jest również informacja zakresu realizacji wsparcia gwarancyjnego, w którym po wybraniu konkretnego smartfona dostajemy informacje o krajach, w jakich telefon może być naprawiany. Jest to rozwiązanie dobre, dla każdego, kto kupuje telefony przez internet z mało zaufanego źródła. A czy wy mieliście już okazję zweryfikować swojego smartfona na stronie producenta Huawei?