Samodzielne naprawy to zupełnie nowe doświadczenie dla każdego majsterkowicza. Czy, aby na pewno tylko doświadczenie? To również wiele oszczędności, czego przykładem może być wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P10 lite.

 

Na początek musimy oczywiście zdobyć wszystkie narzędzia i części. Do naprawy telefonu Huawei P10 lite będziemy potrzebować prostego śrubokręta z krzyżowym grotem znanym jako Philips, klej T7000, opalarki lub nagrzewnicy, jednak dla ograniczenia kosztów może być suszarka do włosów, dowolnego otwieraka GSM + opener np.stara (dla ograniczenia kosztów) karta bankomatowa lub inny cieńszy dokument, alkoholu izopropylowego lub innego środka chemicznego, który pozwoli nam wyczyścić korpus telefonu oraz pokrywę baterii z pozostałości starego kleju, pęsetę lub delikatnych chwytak do zdejmowania drobnych podzespołów i oczywiście nowego wyświetlacza, najlepiej całego modułu. Jeśli macie w domu rękawiczki jednorazowe to również warto zabezpieczyć ręce, jeśli nie zawsze możecie kupić specjalne rękawiczki antystatyczne o czym pisaliśmy na łamach naprawatelefonu.eu.

Cena modułu wyświetlacza telefonu Huawei P10 lite / fot.hurtel

Nasza redakcja wyliczyła, że taki koszt naprawy wraz ze zgromadzeniem powyższych narzędzi i części będzie wynosił około 150 zł, co daje nam sporo oszczędności, gdyż naprawa z wymianą całego modułu w serwisach pogwarancyjnych to koszty około 300 zł. Skorzystanie z serwisu pogwarancyjnego to jednak wygoda i przede wszystkim spokój, że nie będziemy musieli się martwić o dodatkowe uszkodzenia naszego smartfona. Z drugiej strony samodzielna naprawa to nowe wyzwanie oraz szukanie oszczędności, które w tych czasach mogą się przydać. Wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P10 lite jest bardzo podobna do wymiany ekranu w modelu Huawei P Smart.

Moduł wyświetlacza Huawei P10 lite / fot.hurtel.pl

Zasadniczą różnicą jest odklejenie pokrywy baterii, która jest przyklejona. Sporą trudnością może być demontaż baterii. Producent niestety nie ułatwił nam życia puszczając taśmę wyświetlacza pod baterią. Dokładnie takie samo działanie mieliśmy w naprawie modelu Huawei P Smart. Wybór należy do Was, jednak nic nie daje takiej satysfakcji jak własnoręcznie wykonana wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P10 lite czy każdym innym smartfonie.