Tabliczka znamionowo – identyfikacyjna z numerem imei na telefonach komórkowych znajduje się w różnych miejscach. Jedne numery wygrawerowane są na szufladkach kart sim inne na ramce urządzenia, a jeszcze inne przyklejone w postaci nalepki na pokrywie baterii. Co będzie, jeśli zgubimy taką nalepkę?

 

Powyższa sytuacja dotyczy głównie telefonów marki Samsung. Nowe urządzenia, które wyciągamy z pudełka posiadają nalepkę na pokrywie baterii z numer imei oraz numerem seryjnym nadanymi przez samego producenta. Nasza redakcja miała okazję zauważyć, że wielu klientów nie odkleja znamionowej naklejki. Zastanawiacie się czemu? Powodów może być wiele, ale jednym z nich jak się okazuje jest utrata gwarancji.

Już teraz dementujemy jakoby brak naklejki mógł skutkować odmową obsługi gwarancyjnej. Telefony firmy Samsung najczęściej mają wygrawerowany numer imei na pokrywie baterii. Serwis nie ma podstawy prawnej odrzucić gwarancję, gdyż numer imei nie został zdrapany lub uszkodzony i jest czytelny w pełnym obrazie. Także uspokajamy, że nie musicie się obawiać o nalepkę znamionową.