Marka Xiaomi to ogromny dystrybutor urządzeń mobilnych. Firma z dnia na dzień zyskuje w różnych częściach świata w tym również i w Polsce. Niestety nie wszystkie telefony mają pochodzenie z oficjalnej dystrybucji. Jak w takim razie sprawdzić, czy telefony Xiaomi otrzymają wsparcie serwisowe w Polsce?

 

Podróbek na rynku nie unikniemy. Wielu przedsiębiorców chcąc zarobić na popularności chińskiej marki telefonów Xiaomi, otwiera przeróżne aukcje internetowe z telefonami w atrakcyjnych cenach. W momencie, kiedy chcemy kupić danego smartfona przez allegro lub olx nie mamy pewności, z jakiej dystrybucji jest urządzenie, a co za tym idzie, jak będzie wygląda kwestia serwisowania w Polsce. Wygląda na to, że producent znalazł rozwiązanie na weryfikacje pochodzenia naszego smartfona. Od teraz na stronie Autoryzowanego Centrum Serwisowego producenta, firmy CCS możemy sprawdzić pochodzenie naszego telefonu Xiaomi zakupionego u polskiego sprzedawcy lub bezpośrednio od innego klienta, który odsprzedaje swoje urządzenie na wyżej wymienionych stronach. Obsługa przeglądarki jest bardzo prosta, wystarczy wpisać tam nasz numer imei (znajdziemy go na pudełku lub po wpisaniu *#06# na klawiaturze telefonu) co pozwoli zweryfikować stronie producenta pochodzenie naszego urządzenia. CCS obsługuje urządzenia tylko i wyłącznie z polskiej dystrybucji firmy ABC DATA oraz Ingram Micro Poland.

Weryfikacja pochodzenia telefonów Xiaomi

Muszę przyznać, że to bardzo dobre posunięcie producenta. W momencie, kiedy chcemy kupić telefon od osoby prywatnej, zawsze możemy poprosić ją o podanie numer imei, który w łatwy sposób będziemy mogli zweryfikować na stronie serwisu CCS. Pomoże nam to podjąć decyzję przed ewentualnym zakupem u prywatnej osoby. Zaś jeśli chodzi o potencjalnego sprzedawcę, tutaj urządzenie, które do nas przyjedzie kurierem również w łatwy sposób będziemy mogli sprawdzić. W momencie, jeśli dystrybucja będzie zagraniczna, to będziemy mogli skorzystać z odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni zgodnie z prawem. Jak często kupujecie urządzenie z nieznanego źródła? Dajcie znać w komentarzach.

Aktualizacja

Xiaomi rośnie w siłę każdego dnia. Widzimy to nie tylko po ilości smartfonów na rynku, ale również po obsłudze serwisowej. Producent postanowił rozpocząć współpracę z nowym centrum serwisowym, firmą SBE. Na stronie producenta pojawiła się również lepsza forma weryfikacji numerów imei.

Wszelkie dostępne informacje znajdziecie na stronie producenta lub po bezpośrednim kontakcie z firmą Xiaomi, która pomoże w identyfikacji dystrybucji każdego urządzenia.

Źródło: Xiaomi