Szkło hartowane telefon LG K10

Kupując nowy telefon warto zastanowić się nad zabezpieczeniem urządzenia przed ewentualnym uszkodzeniem ramki lub wyświetlacza. Jedyną i według naszej redakcji najlepszą formą ochrony świeżo kupionego smartfona są pokrowce oraz szkła hartowane, które mogą ustrzec nas przed dużymi kosztami naprawy w serwisie producenta.

 

Wielu Polaków bardzo lubi zakupy internetowe. Oprócz urządzeń elektronicznych, ciuchów i wielu innych produktów chętnie kupujemy pokrowce oraz szkła hartowane do nowoczesnych smartfonów. Po zakupie pozostaje nam już tylko i wyłącznie zamontować nowe szkło wraz z pokrowcem i cieszyć się zabezpieczonym telefonem. Jednak czy zawsze wiemy jak założyć szkło hartowane?

Pośpiech to zły doradca 

Świeżo zakupiony produkt nie powinien być przez nas rozpakowywany w pośpiechu. Szkło oraz dołączone dodatki to bardzo delikatne materiały, które możemy uszkodzić przez zwykłe rozpakowywanie.

Po rozpakowaniu warto obejrzeć szkło hartowane, czy nie widać żadnych defektów, które mogłyby nam przeszkodzić podczas montażu. Sprawdzając jakość „wykonania” możemy również sprawdzić, czy sprzedawca dołączył nam podstawowe elementy umożliwiające nam montaż: np. sucha ściereczka, lampa UV lub klej (w zależności od rodzaju szkła hartowanego). Dopiero po takiej weryfikacji możemy przejść do dalszych działań, czyli przygotowania naszego smartfona do montażu szkła hartowanego.

Montaż szkła hartowanego może być trudny

Z jednej strony zakładając samemu takie szkiełko możemy mieć obawy, że coś nam nie wyjdzie. Z drugiej strony musimy pamiętać, że nie każde szkło da się założyć w 5 minut. Bardziej skomplikowane zestawy takie jak, szkło hartowane Liquid UV Glass 5D Full Glue. W takim przypadku musimy pamiętać, że samodzielny montaż będzie wymagał od nas umiejętności manualnych oraz wiedzy, jak dokładnie nałożyć klej i wiele innych kwestii związanych z założeniem szkła hartowanego.

Właśnie dlatego, kiedy decydujemy się na założenie szkła hartowanego, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z dołączoną instrukcją. Zdarza się, że niektórzy sprzedawcy tworzą instrukcje na filmach, co ułatwia montaż szkła hartowanego. Jeśli nie macie instrukcji, warto popatrzeć na inne, ponieważ większość takich samych szkieł zakłada się identycznie. W ostateczności możecie skorzystać z droższego zakupu w punkcie sprzedaży, gdzie montaż szkła będzie gratisowa.