Spudger narzędzie serwisowe GSM

Majsterkowanie to nie tylko naprawy, to również pasja dla wielu Kowalskich. Kiedy dostęp do elektroniki, narzędzi i części jest coraz większy, naprawy nowoczesnych smartfonów mogą okazać się prostsze niż myślimy. Na początek wystarczy wyposażyć się w proste i uniwersalne narzędzie przydatne do każdej naprawy. Poznajmy bliżej spudgera.

 

Spudger to wytrzymałe narzędzie antystatyczne, które może być wykorzystywane do różnych celów podczas naprawy urządzeń elektronicznych. Otwierak w całości wykonany jest z nylonu, mając jeden płaski koniec, a drugi spiczasty. Być może mieliście okazje zobaczyć, jak technicy w serwisach używają tego narzędzia. Jeśli nie, zapraszam do naszego poradnika dotyczącego wymiany wyświetlacza w telefonie Huawei P Smart.

Odłączenie czytnika linii papilarnych w telefonie Huawei P Smart / fot.ss24h.pl

Warto podkreślić, że giętkie i antystatyczne właściwości otwieraka idealnie nadają się do pracy z drobnymi elementami, które musimy lekko podważyć. Zaostrzona płaska strona może służyć do odłączania różnych złącz, wczepek czy konektorów. Ponadto, dzięki płaskiej konstrukcji możemy również w łatwy sposób usunąć pastę termiczną z radiatorów lub innych płytek. Zaostrzony koniec spudera może służyć do łączenia lub rozłączania wybranych komponentów, trzymania przedmiotów, a nawet lutowania. Narzędzie zawiera również wycięcie do zaczepiania przewodów. Spudger to dość popularne narzędzie w każdym serwisie.