Dzisiejsze telefony komórkowe często sprawiają różne psikusy użytkownikom. Jak nie awarie to dziwne komunikaty lub „zachowania” niezrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego. Zdarzają się różne nietypowe obrazy na telefonie, których wielu użytkowników nie rozumie. 

 

Każdy użytkownik mający system z zielonym ludzikiem musi liczyć się, że jego urządzenie może się dziwnie zachowywać. Nasza redakcja postanowiła się dziś przyjrzeć różnym wpisom na forach dotyczących pojawiania się Androida z opisem „Fastboot mode”. Faktycznie można się przerazić, że telefon uległ jakiejś awarii. Prawda jest zupełnie inna. Poniższy obrazek to jedynie przejście w tryb serwisowy urządzenia. Nie jest to żadna usterka, a jedynie forma „grzebania” wewnątrz telefonu udostępniona bezpośrednio dla serwisantów.

Wejście w taki tryb może wystąpić w każdym smartfonie. Zastanawiacie się w jaki sposób? Przykładem może być telefon HTC Desire 12, gdzie wystarczy przytrzymać klawisz głośności podczas uruchamiania się telefonu. Po kilku chwilach na ekranie możemy zobaczyć powyższy obraz wprowadzający obawy, że urządzenie uległo uszkodzeniu. Aby wrócić do prawidłowego działania telefonu, wystarczy przytrzymać klawisz głośności przez około 10 sekund. Po tym czasie telefon zostanie zresetowany lub wyłączony całkowicie. Następnie można go normalnie włączyć. Takie sytuacje się zdarzają, w szczególności w kieszeni spodni w pozycji siedzącej. Oczywiście nie zawsze, ale miejcie się na baczności.