Samsung Galaxy A30s / fot.samsung.com

Nie każda wymiana wyświetlacza musi być droga. Zdarza się, że wymiana ekranu w serwisie jest bardziej opłacalna względem wymiany lub kupna nowego sprzętu. Musimy jednak pamiętać, że wielu klientów przelicza opłacalność na amortyzacje, co może nie wydawać się już tak atrakcyjne jakbyśmy tego chcieli. Czy równie podobnie wygląda wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A30s?

 

Zanim zaczniemy analizować koszty warto dodać, że ceny serwisowe nigdy nie są równe. W każdym punkcie producenta serwis może obniżać cenę schodząc ze swojej marży. Właśnie dlatego warto szukać ofert i możliwości odpłatnej naprawy w przeróżnych punktach, bo zdarzyć się może, że znajdziemy ciut niższe ceny wykonywane w ramach naprawy pogwarancyjnej przez serwis producenta. Dzięki temu zyskamy nie tylko sprawne i dalej działające urządzenia, ale i kontynuację naszej pierwotnej gwarancji.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A30s

Tego typu naprawy dzielimy na dwie kategorie. Pierwsza to obsługa w serwisie producenta w ramach gwarancji, gdzie serwis usuwa nam wadliwy wyświetlacz (nie może być uszkodzony), jeśli chodzi o drugi przypadek to najczęściej naprawa pogwarancyjna, gdzie płacimy za wymianę ekranu w telefonie Samsung Galaxy A30s. Takie naprawy nie mają znaczenia jeśli chodzi o wybór serwisu producenta, w każdym powinniśmy zostać obsłużeni zgodnie z normami producenta, jednak niekoniecznie w tej samej cenie. Jak już wspomnieliśmy cena może być niższa lub wyższa. Jest to wynik podejścia do klienta oraz schodzenia z marży. Wyższe ceny znajdziemy najczęściej w przypadku serwisów centralnych, które doliczają sobie do ceny części koszt usługi. W lokalnych punktach ta cena jest ukryta, co w końcowym rozliczeniu wygląda atrakcyjniej dla klienta.

Samsung Galaxy A30s / fot.prasowe

Patrząc na cenę wymiany LCD w telefonie Samsung Galaxy A30s możemy powiedzieć, że nie jest najgorzej. Autoryzowany serwis 4cv, wykonujący usługi gwarancyjne oraz pogwarancyjne dla firmy Samsung na swojej stronie wskazuje, że wymiana ekranu w A30s to koszt 389 zł. W tej cenie otrzymujemy część, jednak serwis 4cv dolicza sobie jeszcze 45 zł kosztów usługi. Właśnie dlatego dla osób, którym nie zależy na gwarancji producenta, polecamy dokonać odpłatnej wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A30s bezpośrednio w serwisach pogwarancyjnych, które nie doliczają kosztów usługi, a często nawet i kosztów transportu.

Czy wymiana ekranu w telefonie Samsung Galaxy A30s jest opłacalna?

Odpowiedź na to pytanie zależy od każdego z nas. Nasza redakcja uważa, że są to pieniądze, które można zaakceptować przy wymianie ekranu w „średniaku” Samsunga. Niestety nic nie trwa wiecznie i musimy pamiętać o amortyzacji. Urządzenie cały czas (zresztą jak wszystko) traci na wartości. Użytkując telefon po prawie roku jego cena może być bardzo bliska tej z naprawy/wymiany ekranu. Wtedy sami musimy zadać sobie pytanie. Czy warto płacić za odpłatną wymianę LCD w telefonie Samsung Galaxy A30s, czy jednak warto dołożyć trochę i kupić nowe urządzenie? W obu przypadkach wybór dla większości z nas jest dość trudny, ponieważ wiąże się z kosztami niezależnie od tego co zrobimy.

Samsung Galaxy A30s / fot.prasowe

W zasadzie o kosztach możemy mówić już przy pierwszym lepszym upadku, gdzie na naszym wyświetlaczu pojawia się popularny pajączek, którego nikt nie lubi. Porównując ceny zakupu oraz naprawy względem amortyzacji możemy stwierdzić, że wymiana ekranu w telefonie Samsung Galaxy A30s nie jest już opłacalna. Aktualnie smartfon kosztuje około 1000 zł, więc nawet po rocznym użytkowaniu cena smartfona może spaść nawet do 500 zł. Pamiętajmy, że do tego wszystkiego dochodzą jeszcze inne modele, które kuszą, a często nawet i przekonują do zakupu mimo uszkodzonego LCD, którego według klienta po prostu nie opłaca się już naprawiać.

 

Ile kosztuje wymiana pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A30s?

Skoro jesteśmy już przy cenach wymiany ekranu, może warto zwrócić również uwagę pokrywę baterii, która uszkadzana jest tak samo często, jak i wyświetlacz. Serwis 4cv wycenił wymianę klapki baterii w telefonie A30s na koszt 165 zł plus 45 zł kosztów diagnozo-robocizny.

Samsung Galaxy A30s / fot.prasowe

W tym przypadku znacznie łatwiej użytkownikom podjąć decyzje o naprawie. Nasze oczy najczęściej skupiają się na ekranie, a nie na pokrywie baterii, która popękana po prostu nam nie przeszkadza. W zasadzie jest to jakieś rozwiązanie unikające dodatkowych pytań, za ile i na kiedy? Nie załamujcie się, bowiem na wszelkie pytania związane z kosztami napraw odpłatnych mamy świetne lekarstwo: starajmy się nie upuszczać telefonów lub zabezpieczmy je w pokrowce i szybki, które z pewnością znajdziemy w internecie.