Rynek urządzeń elektronicznych cały czas rośnie. Dziś już nie sposób wymienić ile produktów na świecie wymaga wsparcia gwarancyjnego. Na tak dobre wiadomości, zacierają ręce przedsiębiorstwa specjalizujące się w naprawach wszelakiej elektroniki. Zdarzają się jednak firmy, które obsługują wielu producentów, a mimo wszystko rynek konsumentów nigdy nie słyszał o takim serwisie naprawczym.

 

Nasza redakcja postanowiła dziś przyjrzeć się tytułowej firmie, która nie cieszy się taką popularnością, jak inne konkurencyjne serwisy na rynku. Czy mieliście przyjemność korzystać z usług serwisu Fixit? Od razu zaznaczymy, że nie chodzi o popularny zagraniczny serwis (znany z filmików na Youtube) pokazujący poradniki rozbiórek telefonów. Dziś postaramy się Wam przybliżyć portfolio naprawcze pewnej firmy. Serwis telefonów Kraków Fixit to firma, która naprawdę może zaskoczyć swoimi możliwościami.

Zanim przejdziemy do sedna postanowiliśmy zadać pytanie o serwis Fixit kilku osobom spotkanym na targach Electronics Show. Wszystkie odpowiedzi wskazywały, że serwis znany jest z popularnych filmików na kanale Youtube. Większość osób nie zwraca uwagi na różnice w nazwie firmy, którą wyróżnia tylko i wyłącznie literka „i”. Z pewnością firma Fixit chciałaby mieć taką popularność marki, jak iFixit, ale cóż – nie można mieć wszystkiego. Dlatego na koniec jeszcze raz podkreślamy: iFixit – to kanał na Youtube, a Fixit to centrum serwisowe zajmujące się naprawami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi na całym świecie.

Autoryzowany serwis Fixit – autoryzacje

Zacznijmy do tego, że nasza tytułowa stacja naprawcza może nie należeć do najpopularniejszy w Polsce ze względu na różne czynniki. Według naszej redakcji takim pierwszym i chyba najważniejszym czynnikiem są marki, które Fixit serwisuje. Wśród 16 autoryzacji tylko 4 posiadają w swoim portfolio smartfony i tablety. Jak się okazuje nie są to również marki „premium”.

Autoryzacje Serwisowe Fixit

Zastanawiacie się pewnie jakie marki serwisuje firma Fixit? Poniżej prezentujemy kilka z nich, należy jednak pamiętać, że Autoryzowany Serwis Fixit cały czas się rozwija oferując klientom wiele usług. Oprócz poniższych firm, w portfolio serwisu Fixit znajdują się jeszcze firmy: Optoma, Blaupunkt, Cobalt, Neffos, Genius, Kiano, Cavion, myPhone (aktualnie mPTech), Prestigio, Coloravo.

Logitech, Logitech G oraz spółki SAITEK

Fixit w przypadku Logitech’a prowadzi autoryzowany serwis gwarancyjny na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Oprócz tego serwis ma możliwość wykonywania obsługi pogwarancyjnej z całej Europy. Do gwarancyjnych produktów zaliczamy głośniki, myszki z klawiaturami, zestawy gamingowe, słuchawki, kierownice, kamery internetowe, symulatory oraz urządzenia do video konferencji. W przypadku tego typu urządzeń produkty najczęściej są wymieniane w ramach gwarancji, oczywiście pod warunkiem, że nie są uszkodzone z winy klienta.

LG

W serwisie Fixit zagościła również dobrze znana koreańska firma LG. Nie znajdziemy tutaj jednak możliwości naprawy smartfonów, ponieważ tym zajmuje się serwis SBE. Fixit dla LG realizuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne monitorów oraz projektów.

Mio

W szeregach klientów firmy Fixit znalazła się również firma Mio. Serwis w tym przypadku realizuje naprawy urządzeń takich jak: nawigacje samochodowe, nawigacje rowerowe, kamery samochodowe, kamery motocyklowe, smart home, zegarki smart oraz opaski fitness. Nie da się ukryć, że tego typu naprawy najczęściej polegają na weryfikacji, a później na wymianie urządzenia lub naprawie mechanicznej.

PocketBook

Wychodzące z mody czytniki (E-booki) również podlegają wizytom w serwisie gwarancyjnym. Zgodnie z informacją na stronie, firma Fixit naprawia również wszystkie modele PocketBook.

D-Link

Tej marki nie trzeba przedstawiać. Serwis Fixit realizuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne produktów firmy D-Link. Co ciekawe, realizacja autoryzowanego serwisu zamyka się tutaj tylko i wyłącznie do urządzeń zakupionych bezpośrednio u polskich operatorów komórkowych, którzy często mają dość bogate portfolio produktów. Czytając dalej możemy dowiedzieć się, że serwis Fixit naprawia między innymi następujące urządzenia: shareCenter (DNS-320L), modem 4G LTE USB Adapter (DVM-222/CA), modem USB D-Link DWM-157 HSPA+ (DWM-157/PL), 4G LTE Mobile WiFi Hotspot 150 Mbps (DWR-932/CP), router D-Link DWR-116, router D-Link DWR-921, router WiFi AC750 Multi-WAN, router WiFi LTE AC1200, router WiFi N300 Multi-WAN, router WiFi z modemem 3G/4G LTE, router WiFi AC750 Multi-WAN, wireless 4G LTE MobileRouter (DWR-960/CP), day/Night Cloud Camera (DCS-932L/E), enchanced Day/Night Cloud Camera (DCS-942L/E), wireless N Network Camera (DCS-930L/E).

Jabra

W przypadku urządzeń tego producenta, serwis Fixit dostarcza na terenie Polski pomoc techniczną dla użytkowników produktów. Serwis zapewnia również obsługę pogwarancyjną wielu produktów firmy Jabra.

 

Dlaczego serwis jest tak mało znany?

Większość firm oferuje nam niszowe towary, które nie muszą być również popularne wśród wielu klientów. Oprócz tego wszystkiego jednym z kolejnych czynników może być również znikoma awaryjność. Sam serwis prosperuje dość dobrze, gdyż mając w ofercie aż 16 autoryzacji na naprawy firma może rozwija się również na rynki zagraniczne, takie jak Niemcy, Czechy, Słowacja czy Węgry. Nam pozostaje jedynie obserwować rozwój firmy Fixit, która być może kiedyś dołączy do grona serwisu CTDI (dawny Regenersis), SBE czy CCS.

Źródło: Fixit