Awaryjne telefony dość często trafiają do serwisu. Nie zależnie od wady przysługuje nam możliwość skorzystania z gwarancji lub rękojmi. Musimy jednak pamiętać, że przy reklamacjach z tytułu gwarancji to producent decyduje o sposobie rozwiązania naszego „zażalenia” złożonego na urządzenie. Są jednak sytuacje, w których możemy liczyć na bezwzględną wymianę telefonu. Zaprezentujemy Wam to na przykładzie smartfonów Samsung.

 

Naprawa telefonu to jedna z form zaspokojenia roszczeń klienta. Większość producentów przy reklamacjach gwarancyjnych wybiera właśnie taką ścieżkę, gdyż rozwiązuje ona problem klienta i co najważniejsze jest najtańsza. Bogata sieć serwisowa firmy Samsung umożliwia szybkie naprawy, niekiedy bezpośrednio na miejscu w punkcie serwisowym. Oprócz napraw istnieje jeszcze jedna forma zaspokojenia roszczeń klienta – mowa oczywiście o wymianie telefonu na nowy egzemplarz. Dziś pokażemy Wam, kiedy serwis firmy Samsung może dokonać wymiany urządzenia.

Zacznijmy od tego, że w telefonie mamy dwie główne naprawy, które w zasadzie rozwiązuje 90% problemów. Zarówno wyświetlacz, jak i płyta główna to części serwisowe, które najczęściej usuwają większość zgłoszonych wad przez klientów. Niestety wady lubią się powtarzać – wynikać to może bezpośrednio z wadliwej części lub nietrafionej diagnozy technika serwisu.

Wymiana telefonu Samsung

W sytuacji, gdy nasz Samsung ulega awarii po raz 4 wtedy możemy ubiegać się o nowe urządzenie. Jest jednak pewien warunek. W telefonie muszą być dokonane przynajmniej 3 naprawy elektromechaniczne. Dopiero w takim przypadku, gdy nasze urządzenie po raz kolejny wykazuje wadę własną możemy wnioskować o wymianę urządzenia. Takie rozwiązanie przewiduje karta gwarancyjna, która określa to w 3 punkcie. Warto zwrócić uwagę, że przy telefonach z niewymienną baterią, wymiana akumulatora nie jest traktowana jako naprawa elektromechaniczna. Bateria to akcesorium, na które mamy udzieloną terminową gwarancję.

E-mail wsparcie techniczne Samsung

W sytuacji, kiedy serwis producenta ciągle proponuje nam naprawy telefonu wymieniając poważne podzespoły (wyświetlacz/płyta) możemy również wcześniej napisać bezpośrednio do działu reklamacji firmy Samsung wnioskując od razu od wymianę z uzasadnieniem dlaczego takowa się nam należy. Gdzie to zrobić? Możemy to uczynić bezpośrednio przez serwis producenta lub pod linkiem reklamacyjnym na stronie firmy Samsung.