Zamieszanie wokół Samsungów z rodziny Galaxy S10 oraz Note 10 zmusiło producenta do działania. Efektem naprawy czytników linii papilarnych miała być aktualizacja. Wszystko na to wskazuje, że właśnie się jej doczekaliśmy.

 

Tej nocy większość smartfonów z rodziny S i Note będzie miało sporo pracy. Producent rozpoczął wysyłkę paczek oprogramowania, które oprócz poprawy stabilności naszego urządzenia powinna usunąć również błędy czytników linii papilarnych, wbudowanych bezpośrednio w ekran dotykowy. Sprawa była tak poważna, że nie tak dawno niektóre banki zaczynały usuwać problematyczne urządzenia z listy obsługowej swoich aplikacji.

Po dzisiejszych aktualizacjach smartfon powinien mieć lepsze algorytmy, których nie będzie można już od tak usunąć. O samej aktualizacji wiemy nie wiele, dlatego po jej instalacji powinniśmy przyglądać się pracy i działaniu naszego urządzenia. Aktualizacja trafiła na model Note 10 Plus z sieci Play. Czy nowe algorytmy ustrzegą Samsunga przed dalszą wpadką? Czy jednak konieczna będzie wymiana modułu czytnika linii papilarnych w serwisie producenta? W niedługim czasie z pewnością uzyskamy odpowiedź na to pytanie.