Samsung Galaxy S20 / fot.news.samsung.com

Naprawy telefonów zawsze wiążą się z kosztami. O ile nieduże kwoty jesteśmy w stanie jakoś przełknąć, to już cena 909 zł za wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 budzi wręcz niedowierzanie. Niestety producenci telefonów komórkowych nie od dziś przyzwyczajają nas właśnie do takich cen w serwisach telefonów.

 

Co wspólnego ma ból głowy i wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20?

Przeszukując Internet można znaleźć wiele informacji. Część z nich może być mylna, a jeszcze inna część wskazuje na wyczekiwane wieści. Jeden z serwisów na Śląsku właśnie dodał do swojej oferty usługę wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20. Tym samym poznaliśmy przybliżone koszty wymiany ekranu w najnowszym flagowcu. Według serwisu 4cv wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 to koszty rzędu 909 zł. To nie jest żart, to istna prawda. Cena może się Wam wydawać z kosmosu, ale niestety smartfonów z ekranem AMOLED w zasadzie nie da się taniej naprawić. Jedynym ratunkiem może być oczywiście wymiana szybki, pod warunkiem, że ekran nie jest uszkodzony. Od zawsze ekrany do smartfonów Samsunga były drogie, jest to kwestia jakości ekranu. Do flagowców Koreańskiej firmy nie znajdziemy zamienników, a jakość AMOLEDÓW mówi sama za siebie. Cena 909 zł za wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 nie powinna nikogo dziwić, wystarczy spojrzeć na inne flagowce Samsunga np. Foldy, gdzie wymiana głównego ekranu wynosi ponad 2500 zł.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S10e / fot.sosav.com

Tak wysokie ceny jeszcze bardziej motywują człowieka do dbania o swoje urządzenie, ponieważ nikt z nas nie chciałby mieć przyjemności korzystania z naprawy za takie pieniądze. Jeśli nie będziemy chcieli wymienić ekranu w telefonie Samsung Galaxy S20 istnieje oczywiście możliwość kupienia innego smartfona (tańszego). Pojawią się wtedy zupełnie inne pytania, np. jakość i szybkość działania nowego smartfona nie będzie adekwatna do modelu Galaxy S20. Niestety to bolesna prawda, której wiele osób nie może przeboleć. Inną najbardziej przykrą wiadomością może być utrata naszych danych. Bardzo często słyszymy, że wiele osób nawet nie zdążyło zrobić pełnej kopii zapasowej. Co w takim przypadku? Niestety pozostaje nam możliwość tylko i wyłącznie wymiany takiego wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20. Już na samą myśl o wymianie takiego ekranu każdy z nas może mieć ból głowy. W zasadzie nie ma się co dziwić.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 Plus

W tym przypadku również tanio nie będzie. Producent wycenił naprawę (wymianę ekranu) na kwotę 986 zł. Widzimy więc nieznaczny wzrost względem młodszego brata. Niestety cała seria flagowców Galaxy S od zawsze miała drogie ekrany, z czego najdroższy z nich był w telefonie Samsung Galaxy S7 Edge, gdzie serwis producenta za wymianę życzył sobie około 1400 zł (obecnie cena jest znacznie mniejsza). Jak już wspomnieliśmy AMOLEDY był i z pewnością będą drogie. Patrząc jednak na te wszystkie ceny, możemy się zastanawiać – Czy 986 zł za wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 Plus to dużo? Według naszej redakcji tak jednak takie jest prawo rynku i nie możemy tego zmienić, co nie znaczy, że nie możemy komentować.

Samsungi Galaxy S20 / fot.news.samsung.com

Takim komentarzem, a w zasadzie ciekawostką jest fakt, że wymiana ekranu do modelu S10 i S10 Plus są droższe. Wielu z Was z pewnością zada sobie pytanie dlaczego? Cóż, teorii może być wiele i nigdy nie dojdziemy prawdy co spowodowało takie działanie. Warto dodać, że Samsung we wszystkich modelach z rodziny S20 zachował proces wymiany ekranu wraz z ramką oraz częściami z katalogu serwisowego (w nich znajduje się między innymi moduł wibracji, głośnik oraz bateria). Oznacza to, że po wymianie ekranu w telefonie Samsung Galaxy S20 Plus będziemy mieli wizualnie zupełnie nowy telefon odświeżając cały wygląd urządzenia.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 Ultra

Nie sposób zapomnieć o modelu Ultra, który według nas jest trochę przekombinowany. Rozumiemy chęć poszerzenia portfolio swoich flagowców, ale pojawia się podstawowe pytanie – po co? Samsung Galaxy S20 Ultra to model, który nie będzie się zbytnio cieszył sprzedażą (w szczególności w okresie epidemii koronawirusa). Oprócz wysokiej ceny sprzedażowej, przypomnijmy około 4 tysiące każdy posiadacz modelu Samsung Galaxy S20 Ultra dodatkowo za wymianę ekranu zapłaci bagatela 1040 zł. Właśnie dlatego warto pilnować, aby urządzenie nie spadło nam na ziemię, bo później będziemy musieli zmierzyć się nie tylko z bólem głowy za naprawę telefonu, ale również z brakiem dostępu do naszego urządzenia.

Samsung Galaxy S20 / fot.news.samsung.com

Oczywiście do wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 Ultra wcale nie musi dojść. Bardzo często uszkadzana jest tylko i wyłącznie szybka. Niestety wymiany digitizera nie dokonamy w serwisie producenta, możemy to zrobić jedynie na rynku pogwarancyjnym, gdzie serwisy telefonów komórkowych Samsung wykonują takie naprawy. Wówczas możemy spodziewać się kosztów około 50% niższych od wymiany pełnego modułu wyświetlacza. Patrząc na koszt wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 Ultra, kwota około 520 za wymianę pękniętej szybki może być mocno zadowalającą propozycją. Oczywiście pamiętajcie, że wybór zawsze będzie należał do Was, tym bardziej, kiedy trzeba policzyć wszystkie za i przeciw jak, chociażby utrata gwarancji lub znany koszt w danym miesiącu. Dajcie znać w komentarzach co byście zrobili po uszkodzeniu takiego ekranu? Nasza redakcja oddałaby mimo wszystko telefon do naprawy w serwisie producenta, ponieważ szkoda sprzęt tak wysokiej klasy wyrzucać od razu na „złom”.