Nowo zakupione smartfony często tylko z pozoru wydają się sprawne. Jak się okazuje wystarczy lekko potrząsnąć telefonem, aby poznać różne objawy swojego urządzenia. Czy „grzechotający” Samsung Galaxy Note 8 to objaw nowej usterki?

 

Gdy najnowsze smartfony trafią po premierze do swoich pierwszych klientów często od razu są poddawane różnym próbom. Oprócz crash testów youtuberzy sprawdzają też wodoodporność, a nawet wytrzymałość na wszelkie narzędzia. Jeden z naszych redaktorów zauważył, że w modelu Samsung Galaxy Note 8 przy potrząsaniu urządzeniem słychać „grzechotanie”. Nie musicie się obawiać, że jest to wada. Większości telefonów Samsunga tak ma, a za grzechotanie odpowiada cała optyka (moduł kamery). Naturalnym działaniem jest, że kamera została zamontowana dość luźno, ze względu na stabilizacje. Optyka musi mieć trochę miejsca, żeby prawidłowo działać.

Odłączanie modułu kamery w telefonie Samsung Galaxy Note 8

Dźwięk przemieszczającej się soczewki nie jest wadą i nie zostanie naprawiony w serwisie producenta. Wymiana modułu kamery nic nie zmieni, gdyż dalej będzie grzechotać. Producent na etapie konstrukcji przewidział wszystkie aspekty, również stabilizacje kamery, która przekłada się później na lepszą jakość zdjęć / filmów. Jeśli ta przypadłość Wam bardzo przeszkadza, to po prostu nie potrząsajcie urządzeniem. A czy Wasze telefony Samsung Galaxy Note 8 również „grzechoczą”? Jeśli nie, to może warto wybrać się do serwisu i sprawdzić prawidłowy montaż modułu kamery z fabryki. Dajcie znać w komentarzach.