Problemy oraz awarie telefonów czy tabletów nie zawsze muszą wynikać z wad pochodzących bezpośrednio z procesu montażu. Bardzo dużo usterek to zwykłe problemy z oprogramowaniem, które producenci starają się aktualizować na bieżąco. Właśnie dlatego nie należy zwlekać z aktualizowaniem naszych sprzętów, których nowe softy mogą usunąć wiele usterek, tak jak w przypadku modelu Lenovo Yoga Tab 3 Plus, o czym informuje sam serwis producenta.

 

Problem dość szybko opisało wielu użytkowników tych urządzeń, którzy wyraźnie skarżą się na brak ostrości podczas wykonywania zdjęć. Ponadto czasem zamykanie aplikacji aparatu trwa dłużej niż zwykle, co również nie jest prawidłowym działaniem urządzenia mającego na pokładzie ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652. Mimo faktu, że problem został dostrzeżony przez użytkowników z zagranicy nie da się wykluczyć, że usterka występuje również w modelach Lenovo Yoga Tab 3 Plus w Polsce.

 

 

Uwagę na takie problemy zwrócił również Autoryzowany Serwis Lenovo (CTDI, dawny Regenersis), który informuje swoich klientów oraz wszystkich „followersów”. Z oficjalnego profilu serwisu dowiadujemy się także, że producent wypuścił dla klientów specjalną aktualizację oprogramowania o numerze X703_S000973_180524_ROW. Być może wielu użytkowników modelu Lenovo Yoga Tab 3 Plus nie zdaje sobie sprawy z tego problemu, gdyż nie często wykonujemy zdjęcia tabletem. Jeśli tak, sprawdzajcie swoje ustawienia w zakładce o urządzeniu.

 

Źródło