Najnowsze iPhone’y starają się podbić rynek. Oprócz testów oraz nowinek na temat nowego „jabłkofona” z dnia na dzień dowiadujemy się nowych informacji. Właśnie poznaliśmy cenę odpłatnej wymiany iPhone’a 11 w Autoryzowanym Serwisie producenta.

 

O serwisie Apple można powiedzieć wiele. Oprócz krótkiej, bo tylko rocznej gwarancji producent nie rozpieszcza swoich klientów w innych kwestiach. Bardzo często najdrobniejsze „lekkie” uszkodzenia (np. wgniecenia/otarcia do 3 milimetrów) mogą skutkować odrzuceniem obsługi gwarancyjnej. Nie da się ukryć, że przy uszkodzeniu (z winy klienta) głośnika Autoryzowany Serwis Apple będzie zmuszony zaproponować nam odpłatną wymianę iPhone’a. Co gorsza, jest to wymiana urządzenia na wolne od wad w postaci jednostki odnawianej (refurbished). Jest to znana procedura Apple, do której niestety musimy się dostosować. Cennik wymian serwisowych wygląda atrakcyjnie do zakupu, niestety producent zarezerwował ten cennik tylko i wyłącznie pod obsługę serwisową.

Ile kosztuje odpłatna wymiana telefonu iPhone 11?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w każdym serwisie producenta, który z pewnością dysponuje już takimi informacjami dla klientów. Zdarza się, że serwisy publikują takie informacje chcąc „zachęci” lub też oszczędzić sobie zbędnych pytań. Nasze informacje pochodzą bezpośrednio od serwisu iMad, który od lat posiada autoryzacje obsługi gwarancyjnej firmy Apple.

Według iMad za odpłatną wymianę telefonu iPhone 11 będziemy musieli w serwisie zapłacić 1999 zł. Cena nie należy do najmniejszych, ale z pewnością wygląda atrakcyjnie pod kątem zakupu. Przypomnijmy, że cena detaliczna tego smartfona zaczyna się już od 3599 zł. Bądź co bądź wielu fanów Apple może tylko pomarzyć o zakupie urządzenia w takiej cenie, ale cóż zrobić. Warto przypomnieć, że przy obsłudze gwarancyjnej nasze urządzenie zostanie wymienione bezpłatnie. Warunkiem jest brak uszkodzeń mechanicznych.

 

Źródło: iMad