Producent z Cupertino, firma Apple często zaskakuje swoich klientów różnymi niespodziankami. Oprócz nowych telefonów zdarzają się też wpadki serwisowe, które obawiają się później programami naprawczymi. Tym razem padło na iPhone’a 8, w którym producent oferuje bezpłatną wymianę płyty głównej.

 

Na stronie zagranicznego producenta pojawił się komunikat, że producent otwiera program naprawczy dla modelu iPhone 8. Przesłanie Apple skierowane jest do klientów, którzy zakupili swoje urządzenia w okresie od września 2017 do marca 2018 w Australii, Chinach, Hongkongu, Indii, Japonii, Nowej Zelandii i USA. Nie ma informacji, żeby problem pojawiły się w innych krajach.

Według Apple, w niektórych iPhone’ach zakupionych w tym okresie może występować problem z dotykiem. Ponadto telefony te mogą się zawieszać lub restartować.

Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że telefony w Polsce zakupione w tych krajach np.podczas pobytu mogą posiadać wspomniane usterki. Aby sprawdzić, czy Wasz iPhone 8 kwalifikuje się do wymiany płyty głównej, wystarczy wejść na specjalną stronę producenta i wpisać numer seryjny. Strona automatycznie wskaże czy dany iPhone klasyfikuje się do programu darmowej wymiany płyty głównej.