Service Truck Huawei / fot.fanclub.huaweipolska.pl

W trakcie naprawy smartfona zawsze wyczekujemy rychłego zakończenia obsługi serwisowej. W dobie 21 wieku każdy ruch (rejestracja, weryfikacja oraz zakończenie naprawy) w serwisie producenta możemy śledzić na stronie serwisu gwarancyjnego. Niestety są sytuacje, w których nie mamy wiedzy, gdzie dokładnie naprawiane jest nasze urządzenie. Firma Huawei postanowiła rozwiązać ten problem dodając na swojej stronie zakładkę status naprawy, która daje nam możliwość weryfikacji historii napraw do 6 miesięcy. 

 

Status naprawy urządzenia Huawei zawsze i wszędzie?

W ostatnim czasie na stronie chińskiego producenta pojawiło się wiele zmian. Dotyczy to głównie zakładki „wsparcie”. Oprócz niezwykłej szaty graficznej producent postanowił pomóc wszystkim swoim klientom, którzy zmuszeni byli oddać swoje urządzenie Huawei do serwisu. Zastanawiacie się na czym ta pomoc polega? Zwróćmy uwagę na zakładkę „status naprawy” na stronie consumer.huawei.com. To właśnie w tym miejscu możemy sprawdzić co dokładnie dzieje się (lub działo w przypadku odkupu sprzętu z allegro) z naszym urządzeniem firmy Huawei. Po przejściu na stronę consumer.huawei.com (zakładki status naprawy) wystarczy wpisać numer seryjny lub numer imei naszego urządzenia w celu podejrzenia naprawy.

Status naprawy Huawei / fot.consumer.huawei.com

Pewnie wielu z Was wydaje się, że taka zakładka nie ma sensu? Nie do końca. Składając reklamacje w punkcie sprzedawcy nie mamy pewności, do jakiego serwisu trafi nasze urządzenie. Firma Huawei ma dużą sieć serwisową, więc możemy szukać igły w stogu siana. Strona producenta oferuje nam tutaj ułatwienie. Nie dość, że dowiadujemy się co dokładnie zostało zgłoszone, to jeszcze poznajemy więcej szczegółów dotyczących naszego smartfona.

Status naprawy Huawei / fot.consumer.huawei.com

Nie wielu producentów oferuje takiej weryfikacji, więc tym bardziej warto docenić pomysł firmy Huawei, która w ten sposób wyróżnia się na tle konkurencji w zakresie usług serwisowych.

Zweryfikuj „serwisową przeszłość” urządzenia Huawei

Powyższe rozwiązanie daje nam jeszcze jedno zastosowanie. W bardzo łatwy sposób możemy sprawdzić status napraw urządzenia, nawet jeśli nie jesteśmy właścicielem telefonu. Mówimy tutaj o portalach sprzedażowych, na których wielu klientów oferuje używane produkty firmy Huawei z gwarancją producenta. Na podstawie strony consumer.huawei.com możemy swobodnie sprawdzić serwisową przeszłość każdego urządzenia firmy Huawei mające numer seryjny lub numer imei. Niestety mamy jeden problem. Informacje na stronie dostępne są tylko, a może i aż 6 miesięcy. Jest to w zasadzie zrozumiałe, ponieważ producent udostępnił klientom możliwość weryfikacji do sprawdzania bieżących statusów napraw.

Huawei Vip Service / fot.consumer.huawei.com

Do samej weryfikacji ewentualnych napraw wystarczy nam tylko i wyłącznie numer imei lub numer seryjny. Właśnie dlatego tuż przed zakupem telefonu lub laptopa możemy poprosić sprzedającego o przesłanie nam takich numerów do weryfikacji. Warto dodać, że pozyskanie numeru imei (dotyczy to tylko smartfonów) umożliwi nam również zweryfikowanie legalności urządzenia. Mówimy tutaj o telefonach sieci Plus, które często mogą być zablokowane z racji nieopłacanego abonamentu. Oczywiście strona firmy Huawei jest tylko i wyłącznie doraźnym rozwiązaniem, ponieważ najlepszą formą zweryfikowania sprzętu jest oczywiście kontakt z samym producentem, który w bardzo szybki sposób może sprawdzić, czy urządzenie było serwisowane w ACS. A co wy myślicie o takim rozwiązaniu ze strony firmy Huawei? Według nas jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie, z którego my jako klienci powinniśmy korzystać.

Źródło: Huawei