Zacisk do ściskania wyświetlaczy po naprawie

Różnorodne naprawy telefonów wymagają wielu narzędzi. Mieliśmy już okazję poznać niektóre z nich, ale zaplecze każde zaplecze serwisowe może zaskoczyć nas swoimi pomysłami oraz metodami napraw telefonów komórkowych czy tabletów. Dziś zaprezentujemy Wam co należy zrobić po udanej wymianie wyświetlacza, który dopiero co otrzymał świeżuteńki ekran.

 

Świeżo wymieniony ekran nie zawsze dobrze leży w ramce korpusu całego urządzenia. Dlatego po każdej naprawie warto wspomóc trochę nowo zamontowany wyświetlacz. Zastanawiacie się, w jaki dokładnie sposób? Metod jest wiele, jednak my zaprezentujemy Wam jedną z najciekawszych w postacie specjalnych zacisków używanych podczas sklejania wyświetlaczy z korpusem telefonu. Wydawać się to może trochę komiczne, ale taki zacisk powoduje, że ekran wiąże się z klejem.

Zacisk do ściskania wyświetlaczy po naprawie

Na rynku można kupić takie drobne narzędzia zarówno w sklepie internetowym, jak i również w sklepach stacjonarnych głównie związanych z elektroniką. Zastanawiacie się, czy końcówki nie porysują Wam nowego wyświetlacza? Zapewniamy, że nie. Poza tym przecież Wasz świeżo zamontowany ekran posiada folię ochronną.

Zacisk do ściskania wyświetlaczy po naprawie

Tak ściśnięty wyświetlacz możemy, a nawet powinniśmy zostawić przez całą noc. Nasz ekran czy też pokrywa baterii nie będą odstawać. Zaciski to dość uniwersalne narzędzia, które w serwisie GSM (i nie tylko) mogą być wykorzystane na różne sposób. Zastanawiacie się, po co to wszystko? Cóż, nie zawsze dociśnięcie przez nas klapki może być skutecznym rozwiązaniem, a nie kiedy zdarza się, że urządzenie po naprawie po prostu się odkleja. Możecie to zobaczyć na poniższym przykładzie telefonu Samsung Galaxy A5 2016, którego pokrywa baterii wyraźnie zaczyna się odklejać i jest źle spasowana.

Odstająca pokrywa baterii w telefonie Samsung Galaxy A5 2016

Najlepszym sposobem ściśnięcia pokrywy baterii czy też samego świeżo wklejanego ekranu jest zamontowanie zacisków na wszystkich rogach urządzenia oraz na środku po obu stronach. Oznacza to, że powinniśmy wyposażyć się w aż 6 takich zacisków, co swobodnie ściśnie nam ekran. Zaciski powinny być równomiernie rozłożone, po każdej stronie, aby dokładnie ściskały wyświetlacz.

Zaciski do wklejanych wyświetlaczy / fot.NetComWolski

Niestety nie jest to tania przyjemność, ale czego się nie robi dla idealnego spasowania oraz poprawnego działania naszego urządzenia. Jak widzicie wygląda to całkiem ciekawie, a efekty takiego zacisku zobaczycie po całej nocy. Pamiętajmy, że nie w każdym smartfonie będzie to dobrym rozwiązaniem. Jak z pewnością pamiętacie w telefonie Huawei P9 lite mini producent wymienia całą ramkę wraz z baterią oraz buzzerem.

Zaciski do wklejanych wyświetlaczy / fot.NetComWolski

Takie zaciski można również wykorzystać do innych działań, więc z pewnością zakup nie będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Zanim przejdziecie do jakichkolwiek wymiany różnych elementów (nie tylko LCD) pamiętajcie, aby dokładnie przygotować się do każdej naprawy. Miejmy nadzieję, że od teraz każdy naprawiany przez Was telefon zawsze będzie dokładnie sklejony.