Samsung Galaxy A70

Nowoczesne naprawy telefonów to nie tylko wymiany pękniętego wyświetlacza. Oprócz ekranów, które łatwo uszkodzić często uszkadzamy również pokrywy baterii pokryte szkłem. Nie inaczej jest w telefonie Samsung Galaxy A70, którego klapkę baterii można wymienić w łatwy i bardzo szybki sposób. 

 

Zanim przystąpimy do naprawy warto sprawdzić jakich narzędzi będziemy potrzebować. W pierwszej kolejności musimy wyposażyć się w opalarkę lub suszarkę. Dla osób zajmujących się naprawami na co dzień powinien to być separator. Oprócz tego będziemy potrzebować (może się okazać, że nie będzie potrzebna) jeszcze przyssawki do szyb lub prostego otwieraka GSM. Naprawa powinna nam zająć nie więcej niż 10-15 minut. Należy również pamiętać, że w sytuacji uszkodzenia mechanicznego pokrywy baterii będzie nam łatwo znaleźć miejsce, od którego możemy rozpocząć demontaż pokrywy.

Wymiana pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A70

Rozpoczęcie naprawy zaczynamy oczywiście od wyłączenia smartfona oraz wyciągnięcia kart sim. Nie zależnie od tego, czy dokonujemy wymiany wyświetlacza, czy innych podzespołów wyłączenie telefonu Samsung Galaxy A70 będzie potrzebne.

Wyłączanie telefonu Samsung Galaxy A70 / fot.sosav.com

Wyciąganie karty sim z telefonu Samsung Galaxy A70 / fot.sosav.com

 

Mając tak przygotowany telefon, możemy swobodnie przystąpić do demontażu pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A70. Do tej czynności będziemy potrzebować opalarki, separatora lub bezpośrednio suszarki. Każdy z Was użyje dowolnej metody, która z pewnością pozwoli nam zmiękczyć klej pod klapką baterii. Nasza redakcja słyszała jeszcze o jednym sposobie. Niektórzy korzystają bezpośrednio z kompresów, które również zapewniają nam rozprowadzenie ciepła po całej pokrywie baterii. Dzięki temu łatwiej nam zdemontować klapkę baterii w niemalże każdym telefonie.

Podgrzewanie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A70 / fot.sosav.com

Na domowe warunki najlepsza będzie suszarka do włosów, z którą co prawda będziemy musieli ciut dłużej popracować podczas nagrzewania pokrywy baterii. Rozprowadzając ciepło kierujmy je najlepiej na ramy urządzenia, ponieważ to właśnie tam jest najwięcej kleju, który później będziemy musieli delikatnie „odciąć” przy użyciu plastikowego otwieraka. Pamiętajcie, że nie można trzymać suszarki ciągle w jednym miejscu, ponieważ możecie doprowadzić do uszkodzenia wewnętrznych elementów.

Podważanie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A70 / fot.sosav.com

Zaraz po podgrzaniu naszej pokrywy, korzystając z kostki lub innego otwieraka serwisowego, starajmy się delikatnie podważać pokrywę baterii. Wsunięcie narzędzia powinniśmy rozpocząć od największej szczeliny.

Przesuwanie openera pod pokrywą w telefonie Samsung Galaxy A70 / fot.sosav.com

Otwierakiem załączonym na zdjęciu staramy się wyrobić większą szczelinę, co pozwoli nam wsunąć inne narzędzie serwisowe. Do takich działań świetna będzie kostka GSM lub cieniutki opener. Im cieńsza karta, tym lepiej podważać każdą pokrywę baterii. Niezależnie od tego, czy korzystamy z openera, czy kostki GSM powinniśmy narzędzie powoli i stopniowo przesuwać dookoła całej pokrywy baterii telefonu Samsung Galaxy A70. Warto dodać, że jeśli klapka baterii nie chcę się dalej odklejać, możemy ponownie skorzystać z opalarki/suszarki, aby delikatnie podgrzać miejsce, które stawia nam bezpośredni opór. Dzięki powtarzalności takiej procedury swobodnie zdemontujemy pokrywę.

Podnoszenie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A70 / fot.sosav.com

W zależności od smartfona powinniśmy się wcześniej upewnić czy pokrywa baterii nie jest połączona z płytą główną. Takie połączenia to oczywiście najczęściej czytniki linii papilarnych. Samsung Galaxy A70 posiada skaner palca zaimplementowany bezpośrednio na wyświetlaczu, podobnie jak w rodzinie smartfonów Galaxy S10 i S10 Plus. Gdy cała pokrywa zostanie dobrze podgrzana, to klej nie powinien sprawiać nam problemów, swobodnie odchodząc od korpusu. Przesuwając kostkę lub innym otwierak czynność powtarzamy, aż do ostatecznego odklejenia pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A70. Na koniec pozostaje nam już tylko odłączenie całości oraz odłożenie klapki na bok, najlepiej w zasięgu wzroku.

Podnoszenie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A70 / fot.sosav.com
Wymiana pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A70 / fot.sosav.com

Właśnie w tym momencie możemy zakończyć proces demontażu pokrywy baterii. W miejsce starej spokojnie wstawiamy nowy element. Zamówiona przez nasz część na pewno będzie posiadać odpowiednio nałożony klej, umożliwiający nam po odtłuszczeniu klapki baterii nałożenie nowej części kończąc tym samym wymianę klapki baterii w telefonie Samsung Galaxy A70. Warto pamiętać, że na koniec (o ile oczywiście dysponujecie takimi zaciskami) świeżo sklejone urządzenie możemy lekko ścisnąć tak, aby klej złapał całość. Według naszej redakcji nie powinniście mieć problemów z zakończeniem naprawy. Dajcie znać w komentarzach co myślicie o poziomie trudności.

Źródło: Sosav